Mistrzostwa Świata Juniorów Singapur 2015

Zdjęcie główne:

Mistrzostwa Świata Juniorów - dzień - 6 - podsumowanie.
Jakub Skierka (TROPS Kartuzy) kończy rywalizację na mistrzostwach świata juniorów na 7. miejscu w finale 200 m stylem grzbietowym! Czas naszego reprezentanta to 2:00.57.
Jakub Skierka (TROPS Kartuzy) na dystansie 200 m  stylem grzbietowym z szóstym czasem (2:00,76 s) awansował do popołudniowego finału.
Damian Chrzanowski (MZOS Płock) na dystansie 200 m stylem motylkowym zajął 11 miejsce (2:00,70).
Patryk Adamczyk MKP Szczecin  na dystansie 200 m stylem motylkowym zajął 15 miejsce (2:01,76).
Sztafeta męska 4x100 m stylem zmiennym w składzie Jakub Skierka, Jacek Arentewicz, Michał Chudy i Paweł Sendyk) z czwartym czasem (3:43,02 s) awansowała do finału!

Mistrzostwa Świata Juniorów - dzień - 5 - podsumowanie.
Michał  Chudy   (Wodnik  Rawicz) w finale  Mistrzostw Świata na dystansie  50 m stylem  motylkowym  zajął  szóste  miejsce   (24,45 s.)
Paulina Nogaj (Wodnik Radom na dystansie 100 m  stylem motylkowym zajeła 23 miejsce (1:01,41 s).
Karol Zbutowicz (MKP Kormoran Olsztyn) na dystansie 400 m stylem zmiennym zajął 13 miejsce (4:26,49 s).
Jacek Arentewicz (Shark Rudna) na dystansie 50 m stylem klasycznym zajął 30 miejsce (29,98 s).
Paulina Piechota (UKS 190 Łódź) na dystansie 1500 m stylem dowolnym zajęła 19 miejsce  (17:11,93 s).

Mistrzostwa Świata Juniorów - dzień - 4 - podsumowanie.
Michał Chudy (Wodnik Rawicz) awansował do jutrzejszego finału na dystansie 50 m stylem motylkowym. W półfinałach uzyskał czas 24.25 s i zajął szóste miejsce. Paweł Sendyk (MKP Szczecin) w repasażach tej samej konkurencji zajął ostatecznie 9 miejsce (24.39 s).
W eliminacjach na dystansie 50 m stylem motylkowym Michał Chudy (Wodnik Rawicz) zajął 7 miejsce z czasem 24,29.
Na tym samym dystansie Paweł Sendyk zajął 9 miejsce z czasem 24,46. Obaj zawodnicy awansowali do popołudniowych półfinałów.
Paulina Piechota (UKS 190 Łódź) na dystansie 400 m stylem dowolnym zajęła ostatecznie 30 miejsce (4:23,28)
Jacek Arentewicz (Shark Rudna) na dystansie 200 m stylem klasycznym z czasem 2:15,90 zajął ostatecznie 10 miejsce.

Mistrzostwa Świata Juniorów - dzień 3 - podsumowanie
Michał Chudy (Wodnik Rawicz) piątym zawodnikiem Mistrzostw Świata Juniorów na dystansie 100 m stylem motylkowym.
Czas 53,25 jest nowym rekordem życiowym.
Paulina Nogaj (Wodnik Radom) w półfinale 50 m stylem motylkowm z czasem 27,32 zajęła 13 miejsce.
Paweł Sendyk (MKP Szczecin) w półfinale 50 m stylem dowolnym zajął 16 miejsce, a czas 23,15 jest nowym rekordem życiowym.
W porannych eliminacjach Paulina Nogaj (Wodnik Radom) na dystansie 50 m stylem motylkowym awansowała do popołudniowych półfinałów (27,55 s)
Na słupku startowym stanął również Paweł Sendyk (MKP Szczecin), który na dystansie 50 m stylem dowolnym z czasem 23,19 s awansował do popołudniowych półfinałów.

Mistrzostwa Świata Juniorów - dzień 2 - podsumowanie
W sesji popołudniowej Michał Chudy (Wodnik Rawicz) awansował z piątym czasem do jutrzejszego finału na dystansie 100 m stylem motylkowym. Rezultat uzyskany w półfinale 53,38 jest nowym rekordem życiowym.
Karol Zbutowicz (Kormoran Olsztyn) na dystansie 200 m stylem zmiennym zajął 20 miejsce ( 2:05,05)
Patryk Adamczyk  (MKP Szczecin) na dystansie 200 m stylem zmiennym zajął 28 miejsce, a czas 2:07,94 jest nowym rekordem życiowym.
W eliminacjach na dystansie 100 m stylem motylkowym Michał Chudy (Wodnik Rawicz) z siódmym czasem awansował do półfinałów ( 53,95)
Damian Chrzanowski (MZOS Płock) na tym samym dystansie zajął 21 miejsce, a czas 55,11 s jest rekordem życiowym.
W porannej serii na dystansie 800 m stylem dowolnym wystartowała również Paulina Piechota (UKS 190 Łódź) uzyskując czas 8:55,61

Mistrzostwa Świata Juniorów - dzień 1 - podsumowanie.
Jakub Skierka (TROPS Kartuzy) na dystansie 100 m stylem grzbietowym czasem 56,36 s zajął 19 miejsce.
Jacek Arentewicz (Shark Rudna) na dystansie 100 m stylem klasycznym czasem 1:03,10 awansował do półfinałów.
W półfinałach Jacek Arentewicz (Shark Rudna) na dystansie 100 m stylem klasycznym z czasem 1:02,67 zajął 13 miejsce.