Podsumowanie GMP w Lublinie (rekordy kraju, najlepsze kluby i zawodnicy)

Zdjęcie główne:

93 Główne Mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców przeszły do historii. Ogromne podziękowania dla Miasta Lublin, Lubelskiego Okręgowego Związku Pływackiego oraz klubu AZS UMCS Lublin za doskonałą organizację zawodów. Szczególne podziękowania za pracę Komisji Sędziowskiej i sprawne przeprowadzenie zawodów.

Podsumowanie zawodów:

Klasyfikację medalową z 7 złotymi medalami wygrał klub Juvenia Wrocław. Łącznie zdobył 13 medali (7,5,1). Drugie miejsce wywalczył UKS G8 Bielany Warszawa (12 medali – 5,3,4), a na trzeciej pozycji uplasowali się akademicy z AZS AWF Katowice (12 medali – 4,5,3). Gratulacje dla klubów, zawodników i trenerów.

W klasyfikacji punktowej triumfował AZS UMCS Lublin gromadząc 1817,00 pkt. Drugie miejsce wywalczył AZS AWF Katowice (1 625,00 pkt.), a trzecie UKS G8 Bielany Warszawa (1405,00 pkt.). Kolejne trzy miejsca zajęły: 4. MKS Juvenia Wrocław 876,00 pkt., 5. AZS AWF Warszawa 874,00 pkt., 6. UKS 190 Łódź 616,00 pkt.

Gratulacje dla klubów, zawodników i trenerów.

Rekordy Polski uzyskali:

Kategoria seniorów –

50m klasyczny, Kozakiewicz Jan 27.17

50m klasyczny, Kozakiewicz Jan 27.11

100m grzbietowym, Peda Paulina 1:00.34

4 x 100m zmienny, MKS Juvenia Wrocław 4:02.63 (TCHÓRZ Alicja, SZTANDERA Dominika, NAZIĘBŁO Klaudia, FIEDKIEWICZ Kornelia)

50m motylkowy, B Sobczak Zofia 27.86

Serdeczne gratulacje dla zawodniczek, zawodników i ich trenerów.

Najlepszą zawodniczką zawodów została Alicja Tchórz (Juvenia Wrocław). Pływaczka uzyskała 883 pkt. Za wynik 28,12 w konkurencji 50 m stylem grzbietowym.

1. TCHÓRZ Alicja MKS Juvenia Wrocław, 50m grzbietowy 28.12, 883 pkt.

2. PEDA Paulina AZS AWF Katowice, 100m grzbietowy 1:00.34, 868 pkt.