Bartłomiej Krynicki w Komitecie Technicznym Skoków do Wody FINA

Bartłomiej Krynicki w Komitecie Technicznym Skoków do Wody FINA

Podczas ostatniego dnia mistrzostw świata w sportach wodnych władze Międzynarodowej Federacji Pływackiej ogłosiły nowych członków Komitetów Technicznych FINA. Wśród wybranych osób znalazł się także Polak, Bartłomiej Krynicki. Nasz przedstawiciel będzie członkiem Komitecie Technicznym Skoków do Wody.

Krynicki na co dzień pełni funkcję dyrektora Pałacu Młodzieży w Warszawie. Jest też prezesem klubu UKS Syrena Pałac Młodzieży Warszawa i pracownikiem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Co więcej, od 2020 roku uczestniczy w pracach Komitetu Technicznego Europejskiej Federacji Pływackiej (został wybrany przez Biuro LEN na kadencję 2020-2024).

- Bartłomiej Krynicki od lat czynnie działa w skokach do wody. Wcześniej w roli zawodnika i trenera, ale też sędziego międzynarodowego FINA i członka Komitetu Technicznego LEN. Jako PZP rekomendowaliśmy jego kandydaturę do struktur Międzynarodowej Federacji Pływackiej. Uważam, że jest doskonałą osobą do tej Komisji i cieszę się, że FINA podzieliła moje zdanie. Serdecznie gratuluję – mówiła prezes Polskiego Związku Pływackiego, Otylia Jędrzejczak.

Na czele Komitetu stanie Bashar Al Saffar z Kuwejtu. Wiceprzewodniczącym został natomiast brązowy medalista igrzysk w Seulu, Jesus Mena z Meksyku. Krynicki dołączy do podkomisji ds. eventów.