Bergen Open: Srebrny medal Piwowarskiej

Podczas drugiego dnia międzynarodowych zawodów w norweskim Bergen nasi młodzi skoczkowie do wody powiększyli swój dorobek o jeden srebrny medal. W grupie B srebro w skokach z 3-metrowej trampoliny wywalczyła Natalia Piwowarska z COSW Częstochowa.

Czternastoletnia Piwowarska długo plasowała się poza podium, ale w końcowej fazie rywalizacji oddała bardzo dobre trzy skoki. Dzięki temu ostatecznie ukończyła rywalizację na 2. miejscu, tracąc trochę ponad 10 punktów do zwyciężczyni, Signe Stahl ze Szwecji. To właśnie Polka została autorką najlepiej ocenionej próby. Była jedyną zawodniczką, która otrzymała od sędziów za pojedynczy skok ponad 50 punktów (dokładnie 56.00 pkt w ostatniej serii).

Łącznie zgromadziła 332,35 pkt i ponownie wypełniła minimum na mistrzostwa Europy juniorów. Podobnie jak jej koleżanka z kadry, Emilia Witek, która była 5. z wynikiem 303.70 pkt.

Aż czterej biało-czerwoni wystąpili w grupie B w skokach z trampoliny 1 m chłopców. Najlepiej z nich poradził sobie Nataniel Dynak z Auerbacha Tychy. Piątą pozycję dał mu rezultat 316,40. Na 9. miejscu znalazł się Piotr Sadowski, na 16. zmagania ukończył zwycięzca obu tegorocznych zawodów Grand Prix Polski w tej konkurencji, Eryk Dróżdź, a na 18. sklasyfikowany został Piotr Kolasa.