Chmielewski sprawdził się ze światową czołówką

Jezioro Lupa w pobliżu Budapesztu było w środę areną zmagań najlepszych pływaków długodystansowych podczas mistrzostw świata w sportach wodnych. W wyścigu na 10 km wystartował między innymi nasz reprezentant, Krzysztof Chmielewski. Osiemnastolatek dopłynął do mety na 34. miejscu.

Zawodnik Muszelki Warszawa pozostał na Węgrzech po rywalizacji na pływalni, by w debiucie na czempionacie globu spróbować swoich sił również na wodach otwartych. Przygotowywany przez Grzegorza Olędzkiego i Daniela Dąbrowskiego, przystąpił do rywalizacji bardzo ambitnie. Na pierwszym pomiarze czasu był nawet na 5. pozycji. Z czasem rywale zaczęli go jednak wyprzedzać i spychać na dalsze lokaty.

Ostatecznie Chmielewski sześć pętli pokonał w czasie 2:00:54.9. Na mecie pojawił się z 34. wynikiem, niespełna dziesięć minut za Gregorio Paltrinierim z Włoch, który cieszył się ze złota.

Na drugim stopniu podium stanął reprezentacyjny kolega Paltrinieriego, Domenico Acerenza. Trzeci był broniący tytułu Florian Wellbrock z Niemiec.