Co nas czeka w maju? Sprawdź!

Po emocjach związanych z Polish Open i pierwszych ważnych rozstrzygnięciach w Ekstraklasie piłki wodnej, czas na kolejne ważne wydarzenia na krajowym i międzynarodowym podwórku. Sezon letni nabiera tempa, czas więc prześledzić, co ciekawego czeka nas w nadchodzących tygodniach.

Pływanie

Już w następny weekend (13-14 maja) poznamy zwycięzców ligi Szkół Mistrzostwa Sportowego w sezonie 2021/2022. Druga runda tych rozgrywek odbędzie się na długim basenie w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tydzień później najlepsi polscy juniorzy wystąpią w wielomeczu w Pradze, w którym ich rywalami będą reprezentacje Czech, Słowacji i Węgier. Z kolei ostatniego dnia miesiąca wystartują 94. Letnie Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców. Areną zmagań będzie Aqua Lublin.

Skoki do wody

W tym miesiącu czekają nas przede wszystkim wielkie emocje związane z walką o medale letnich mistrzostw Polski. Od 25 do 27 maja najlepsi specjaliści od skoków do wody zmierzą się ze sobą w Termach Maltańskich. Dla reprezentantów naszego kraju będzie to już ostatnia szansa do wywalczenia kwalifikacji na zbliżające się wielkimi krokami najważniejsze imprezy międzynarodowe: MŚ w Budapeszcie i ME w Rzymie.

Piłka wodna

Dla waterpolistów najbliższy miesiąc to czas ostatecznych rozstrzygnięć w rozgrywkach Ekstraklasy. Kończąca sezon kolejka została zaplanowana na weekend 21 i 22 maja. W nadchodzących tygodniach poznamy też drużyny, które uzupełnią stawkę turniejów finałowych o mistrzostwo Polski juniorów i juniorów młodszych.