Ekstraklasa: Wyraźne zwycięstwo AZS UW

W sobotę w Ekstraklasie piłki wodnej odrabiano zaległości. W przełożonym meczu 8. kolejki ligowych rozgrywek AZS Uniwersytet Warszawski zmierzył się z Arkonią Waterpolo Szczecin. Stołeczni zawodnicy wygrali całe spotkanie 20:4, dzięki czemu znów mają tylko dwa punkty straty do liderującej w tabeli Polonii Bytom.

Podopieczni Marcina Bara byli faworytami rywalizacji na pływalni w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i w tej roli poradzili sobie bardzo dobrze. Wynik już w pierwszej akcji otworzył Messan Moore. Najlepszy strzelec gospodarzy popisał się zresztą świetną skutecznością, łącznie trafiając do siatki rywali aż sześciokrotnie (cztery z tych bramek zdobył na samym początku spotkania).

Po ośmiu minutach ekipa Uniwersytetu Warszawskiego prowadziła już 6:1. W najbardziej wyrównanej drugiej kwarcie dołożyła kolejne trafienie, a swoją przewagę wyraźnie powiększała jeszcze w kolejnych fragmentach gry. Mecz zakończył się wynikiem 20:4. Najlepszymi zawodnikami zostali wybrani Piotr Idzi, który popisał się trzema bramkami dla gospodarzy i Daniel Pepliński - autor dwóch trafień dla szczecinian.

Arkonia pozostała na ostatnim miejscu w tabeli, a waterpoliści ze stolicy wyprzedzili Alfę Gorzów Wielkopolski i z dorobkiem 20 punktów ponownie zbliżyli się do Polonii Bytom.

Już za kilka dni obie drużyny czekają kolejne wyzwania. Na weekend 1-2 kwietnia zaplanowano bowiem 10. kolejkę Ekstraklasy. Arkonia zagra u siebie z Job Center Mega-Invest Poland WTS Polonią Bytom, a AZS Uniwersytet Warszawski podejmie UKS Neptun Uniwersytet Łódzki. Czekają nas również starcia Waterpolo Poznań – ŁSTW Politechnika Łódzka oraz Alfa Gorzów Wielkopolski – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

AZS Uniwersytet Warszawski – Arkonia Waterpolo Szczecin   20:4 (6:1, 1:0, 6:2, 7:1)
MVP: Piotr Idzi (AZS UW), Daniel Pepliński (Arkonia)