Firma Malmsten oficjalnym partnerem Polskiego Związku Pływackiego

Firma Malmsten oficjalnym partnerem Polskiego Związku Pływackiego

Zdjęcie główne: 

Firma Malmsten została oficjalnym partnerem Polskiego Związku Pływackiego. Dziś rano na pływalni Aqua Lublin, jeszcze przed rozpoczęciem drugiego bloku eliminacji zimowych mistrzostw kraju, doszło do złożenia podpisów pod nową umową przez przedstawicieli obu zainteresowanych stron.
Związek reprezentował prezes Andrzej Kowalski, natomiast ze strony szwedzkiej firmy w Lublinie specjalnie na tę okazję osobiście pojawił się jej założyciel i właściciel, Tommi Malmsten. Na mocy umowy, Malmsten pozostanie oficjalnym partnerem oraz dostawcą PZP w zakresie lin torowych oraz osprzętu basenowego.
W ofercie firmy od lat można znaleźć przede wszystkim wyposażenie basenowe i sprzęt do uprawiania sportów wodnych. Współpracuje ona chociażby z najważniejszymi pływackimi federacjami: światową (FINA) i europejską (LEN). Najbardziej znanym produktem marki są oczywiście liny torowe. Ich jakość spowodowała, że już od cztedziestu lat "oddzielają" one poszczególnych zawodników na olimpijskich pływalniach podczas igrzysk. Nie inaczej będzie w przyszłym roku w Rio de Janeiro.