II runda Ligi SMS: Oświęcim na prowadzeniu

Zawodnicy z Oświęcimia zajmują pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej II rundy Ligi SMS po pierwszym dniu zmagań w Ostrowcu Świętokrzyskim. O 25 punktów wyprzedzają Szkołę Mistrzostwa Sportowego z warszawskich Bielan. Na trzeciej pozycji plasuje się SMS Lublin.

Liderzy punktacji wygrali w piątek pięć konkurencji. Najpierw Mateusz Mamcarz okazał się najlepszy na 50 m stylem dowolnym, wyprzedzając o trzy dziesiąte sekundy Patryka Chupkę. Później na dystansie 400 m stylem zmiennym triumfowali Zuzanna Famulok i Michał Piela, a na zakończenie sesji oświęcimianie dołożyli jeszcze efektowne sukcesy w rywalizacji sztafet 4x200 m stylem dowolnym.

Najbardziej wartościowy wynik pierwszej części zawodów uzyskała Klaudia Tarasiewicz. Zawodniczka SMS Szczecin wygrała zmagania na 200 m stylem dowolnym z rezultatem 2:02.95 (775 pkt FINA). Wśród mężczyzn dobrą formę pokazał Paweł Uryniuk. Zwycięzca rywalizacji na 100 m stylem motylkowym uzyskał czas 53.99 (768 pkt FINA). Na mecie okazał się lepszy od Jana Zubika i Mamcarza.

Reprezentanci SMS Warszawa Bielany cieszyli się w Rawszczyźnie nie tylko z sukcesu Uryniuka. Zawodniczki ze stolicy zdominowały wyścigi na 50 m stylem klasycznym, zajmując pierwsze trzy pozycje (wygrała Alicja Wojtkowiak przed Zofią Sobczak i Natalią Hermanowską). W tej samej konkurencji wśród mężczyzn najszybszy był ich kolega z drużyny, Filip Urbański. Po 29 punktów dorzucili też Krzysztof Matuszewski (200 m stylem dowolnym) i nieobecny na zawodach Ksawery Masiuk, który przebywa obecnie na zgrupowaniu kadry narodowej w Bydgoszczy, więc zgodnie z regulaminem zaliczono mu czas zgłoszenia na 200 m stylem grzbietowym.

Dwa zwycięstwa odniosła Marianna Rydyńska. Bydgoszczanka najpierw wygrała na dystansie 100 m stylem motylkowym, niespodziewanie wyprzedzając Wiktorię Piotrowską, a chwilę później była też nie do zatrzymania na 200 m stylem grzbietowym. Z kolei Zofia Tymińska (SMS Warszawa Konwiktorska) była najszybsza na 50 m stylem dowolnym.