Kasia Wasick 8. w Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski 2022 Roku!

Kasia Wasick 8. w Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski 2022 Roku!

Katarzyna Wasick zajęła 8. miejsce w 88. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu na Najlepszego Sportowca Polski 2022 Roku! Tym samym, po jedenastu latach polskie pływanie doczekało się swojego przedstawiciela w najlepszej dziesiątce głosowania. Nasza sprinterka odebrała pamiątkową statuetkę w trakcie Gali Mistrzów Sportu.

Wasick była nominowana w plebiscycie po raz drugi. W 2020 roku zakończyła głosowanie na 11. miejscu. Tym razem mobilizacja całego pływackiego środowiska i głosy fanów sportu poskutkowały znacznie lepszym wynikiem.

– Ten rok był dla Kasi bardzo dobry. Podium w mistrzostwach świata i Europy. Do tego bardzo dobre pływanie w Pucharach Świata, gdzie była blisko rekordu globu i kolejne srebro MŚ. Cieszę się, że ona i jej sukcesy zostały docenione. Tym bardziej, że konkurencja była bardzo mocna. To też wielkie wyróżnienie dla całego naszego środowiska – po kilkunastu latach znów doczekaliśmy się przedstawicielki w najlepszej dziesiątce plebiscytu. Zależy nam na tym, by pływanie było dostrzegane w kraju, a takie wydarzenia mogą w tym tylko pomóc. Dziękuję wszystkim, którzy wsparli Kasię swoimi głosami – komentowała prezes Polskiego Związku Pływackiego, Otylia Jędrzejczak.

Przebywająca w Polsce Wasick mogła osobiście pojawić się na Gali Mistrzów Sportu. Statuetkę odebrała z rąk wielokrotnego reprezentanta Polski w piłce nożnej, Tomasza Frankowskiego.

- Już jako mała dziewczynka marzyłam, żeby znaleźć się w gronie 10 najlepszych sportowców Polski i dzisiaj spełniło się moje marzenie. Ale nie byłoby to możliwe, gdyby nie kibice. Jestem wdzięczna wszystkim, którzy oddawali na mnie głosy. Dajecie mi naprawdę dużo motywacji i jestem dumna, że mogę reprezentować Polskę na arenach międzynarodowych – mówiła po odebraniu statuetki Wasick.

– Chciałabym podziękować moim rodzicom i mężowi, którzy wspierają mnie w pięknych, ale też trudnych chwilach. Dziękuję Polskiemu Związkowi Pływackiemu oraz mojej uczelni i klubowi AZS AWF Katowice. Dziękuję trenerom, którzy przyczynili się do mojego sukcesu: bratu Robertowi Wilkowi – za wielkie zaangażowanie i pomoc w rozwoju mojej kariery, siostrze Ewelinie – fizjoterapeutce, która dba o moje zdrowie i mojemu drugiemu bratu, Krzysztofowi– za dopięcie planu treningowego na ostatni guzik. Kocham mój rodzinny team i nie wyobrażam sobie moich sukcesów bez ich wsparcia – dodała.

Wasick została trzynastą przedstawicielką pływania, która znalazła się w najlepszej dziesiątce jednego z najstarszych sportowych plebiscytów na świecie. Dołączyła do Romana Bocheńskiego, Gotfryda Gremlowskiego, Marka Petrusewicza, Agnieszki Czopek, Artura Wojdata, Rafała Szukały, Alicji Pęczak, Otylii Jędrzejczak (zwyciężczyni głosowania w latach 2004-2006), Bartosza Kizierowskiego, Pawła Korzeniowskiego, Mateusza Sawrymowicza i Konrada Czerniaka.

W tegorocznym plebiscycie zwyciężyła Iga Świątek, która wyprzedziła Bartosza Zmarzlika i Roberta Lewandowskiego.