ME juniorów w pływaniu, Rzym 2021, II dzień FINAŁY

Zdjęcie główne:

Wspaniały wieczór, wspaniały start, złoty medal i mazurek Dąbrowskiego. Tak w skrócie można podsumować fenomenalny występ Ksawerego Masiuka (G8 Bielany) w finale konkurencji 100m stylem grzbietowym. Podopieczny Pawła Wołkowa wynikiem 53,91 nie tylko wywalczył złoty medal, ale też ustanowił nowy rekord Polski juniorów 17 i 18 letnich. Jego wynik to 3 czas w historii polskiego pływania w tej konkurencji, gorszy zaledwie o 0,09 sekundy od rekordu kraju seniorów. W tej samej konkurencji startował także Filip Kosiński (AZS AWF Warszawa), który wynikiem 55,31 wywalczył 5. miejsce. W finałach 2 dnia ME juniorów w Rzymie z powodzeniem startowali także inni nasi reprezentanci. Paweł Uryniuk (G8 Bielany) wywalczył wysokie 5. miejsce w konkurencji 50m stylem motylkowym. Czas 24,07 to jego nowy rekord życiowy. 7. miejsce w tej konkurencji wywalczył Kacper Czapla (Wodnik Police). Jego wynik to 24,16. Równie dobrze zaprezentowały się specjalistki stylu klasycznego. W rywalizacji na 50m Karolina Piechowicz (Swimland Olsztyn) zajęła 6. miejsce (31,51), a Zofia Chrzan (Lokomotywa Sopot) 8. miejsce (32,13). Wysokie 5. miejsce wywalczyła także nasza sztafeta 4 x 100 mix w składzie: M. Chowaniec, K. Matuszewski, J. Kulik, P. Cierpiałowska. Wynik naszego zespołu to 3:31,51. Do udanych swoje starty zaliczyć także może Mateusz Chowaniec (Wodnik Siemianowice), który wynikiem 49,46 zajął 4 miejsce w półfinale konkurencji 100m stylem dowolnym i wywalczył sobie prawo startu w jutrzejszym finale. Finał wywalczył także Bartosz Skóra (Piątka Konstantynów Łódzki) w konkurencji 100m stylem klasycznym. Wynik 1:02,27 (rekord życiowy) dał mu 8. miejsce w półfinale. 9. miejsce (1:02,40) w półfinale konkurencji 100m stylem grzbietowym zajęła Laura Bernat (AZS UMCS Lublin). SERDECZNIE GRATULUJEMY WSZYSTKIM ZAWODNIKOM I ICH TRENEROM !!!