ME Masters: Brązowy medal Skośkiewicza

Medalowy dorobek polskich pływaków startujących w mistrzostwach Europy Masters w Rzymie powiększył się o kolejną zdobycz. Podczas czwartego dnia imprezy brąz na dystansie 200 m stylem zmiennym (w kategorii 55-59 lat) wywalczył Rafał Skośkiewicz z Warsaw Masters Team.

Skośkiewicz startował już w Foro Italico na 100 m stylem motylkowym, zajmując 5. lokatę. Tym razem spisał się jeszcze lepiej. Cztery długości basenu przepłynął stylem zmiennym w 2:31.87 i znalazł się na 3. pozycji w klasyfikacji końcowej. Aktualnego mistrza Polski wyprzedziło tylko dwóch Włochów: Antonello Laveglia oraz Gianluca Sondali.

Tuż za podium w tej samej konkurencji, ale w kategorii wiekowej 25-29 lat, finiszował za to Mieszko Palmi-Kukiełko. Zawodnikowi Aquasfery Masters Olsztyn zabrakło niespełna dwóch sekund do miejsca na podium.

Bardzo wysoko plasowały się dziś również Agnieszka Macierzewska z Korony Masters Kraków (kat. 60-64 l.) i Dominika Michalik z Juvenii Białystok (kat. 40-44 l.). Pierwsza z nich zakończyła zmagania na dystansie 200 m stylem zmiennym na 4. pozycji, druga finiszowała z 5. czasem na 200 m stylem dowolnym.

W środę miejsca w pierwszej dziesiątce wśród zmiennistów wywalczyli jeszcze Edyta Ilcewicz oraz Paweł Rogosz.

Na następny dzień mistrzostw organizatorzy zaplanowali aż cztery konkurencje. Mastersów czekają starty na 50 m stylem motylkowym oraz 200 m stylem klasycznym i grzbietowym. Do tego medale będzie można wywalczyć w sztafetach 4x50 m stylem zmiennym. Zawody zakończą się 4 września.