ME Masters: Helena Szczepańska na podium w pływaniu artystycznym

Helena Szczepańska wywalczyła pierwszy polski medal mistrzostw Europy Masters, które odbywają się w Rzymie! Reprezentantka AZS OŚ Poznań zajęła 3. miejsce w konkursie solistek w pływaniu artystycznym (kategoria wiekowa 50-59 lat).

Szczepańska na 3. pozycji kończyła zmagania zarówno w programie technicznym, jak i w programie dowolnym. Łącznie zgromadziła 130,8024 pkt i stanęła na najniższym stopniu podium. Wygrała Elsa Gracia z Hiszpanii, a srebro wywalczyła Francuzka Anne Becquet, która otrzymała od sędziów tylko trochę ponad pół punktu więcej niż Polka.

W rywalizacji solistek w Foro Italico zaprezentowały się też inne zawodniczki AZS OŚ Poznań. W kategorii wiekowej 30-39 lat na 16. miejscu sklasyfikowana została Janina Janowska, a tę samą lokatę w kategorii 40-49 lat zajęła Magdalena Tomczak-Antoł.

Nasze reprezentantki pojawiły się również w zmaganiach duetów. Janowska i Szczepańska bardzo dobrze rozpoczęły konkurs i po programie technicznym plasowały się na 8. pozycji. W programie dowolnym wyprzedziły je jeszcze cztery pary i ostatecznie Polki znalazły się na 12. miejscu.