ME Masters: Paweł Rurak blisko podium

W Rzymie rozpoczęły się mistrzostwa Europy w sportach wodnych w kategorii Masters. W pierwszych dniach imprezy zawodnicy rywalizowali w pływaniu na wodach otwartych. Wśród startujących pojawiło się też siedmioro reprezentantów Polski. Najwyżej sklasyfikowany został Paweł Rurak.

Zawodnik Klubu Sportowego Mako zaprezentował się na dystansie 3000 m w kategorii wiekowej 30-34 lata. Całą trasę pokonał w czasie 36:44.7 i finiszował na 5. pozycji. Do zwycięzcy, Stevena Claesa z Belgii, stracił tylko 21.5 sekundy. Drugi był Manuel Muletti z Włoch, a brąz zdobył Bastian Schorr z Niemiec, który okazał się szybszy od Ruraka o niespełna 10 sekund.

W tej samej kategorii 17. lokatę zajął Jędrzej Wengerski. Z kolei wśród zawodników w wieku 50-54 lata na 44. pozycji uplasował się Bartosz Miszewski.

Wśród kobiet najwyższe miejsce zajęła Dominika Sasin. Reprezentantka Klubu Sportowego Żelazna Świdnica w kategorii wiekowej 25-29 lat była 9. z rezultatem 43:05.5. Wygrała Alisa Fatum z Niemiec, wyprzedzając Włoszki: Benedettę Basso i Giulię Brendę.

Dwie Polki wystąpiły w wyścigu zawodniczek w wieku 45-49 lat. Trzynasta była Luciana Rabay-Butcher, a na 31. lokacie zmagania zakończyła Sylwia Gorockiewicz. Z kolei na 22. miejscu w kategorii 60-64 lata do mety dopłynęła Zuzanna Drążkiewicz.

W niedzielę (28 sierpnia) pływacy rozpoczną zmagania na 50-metrowym basenie w Foro Italico. W międzyczasie w Rzymie toczy się też rywalizacja w piłce wodnej, skokach do wody oraz w pływaniu artystycznym (z przedstawicielkami naszego kraju). Mistrzostwa Europy potrwają do 4 września.