ME Masters: Złote zakończenie. Michał Bielawski z tytułem mistrza Europy

Michał Bielawski z KU AZS Uniwersytetu Warszawskiego wygrał rywalizację na dystansie 100 m stylem dowolnym w kategorii 25-29 lat podczas ostatniego dnia pływackich mistrzostw Europy Masters. Zawody w Rzymie Polacy zakończyli z 34 medalami na koncie.

Bielawski był jedynym zawodnikiem w swojej grupie wiekowej, który złamał barierę 53 sekund. Dwie długości basenu przepłynął w 52.74. Dokładnie 32 setne sekundy za nim na mecie zameldował się reprezentujący gospodarzy Martino Marzocca, a trzeci był German Zubiaur z Hiszpanii.

W tej samej konkurencji i kategorii tuż za podium uplasowała się w niedzielę Angelika Wróbel. Zawodniczka Water Squad uzyskała rezultat 1:02.70 i do medalu zabrakło jej niespełna dwóch i pół sekundy.

Jeszcze bliżej sukcesu był Mariusz Baranik. Reprezentant Korony Masters Kraków w kategorii 50-54 lata finiszował w czasie 1:00.98. Podobnie jak Wróbel zajął 4. miejsce, ale od brązowego medalisty dzieliło go tylko 78 setnych.

W finałowym dniu mistrzostw lokaty w pierwszej dziesiątce wywalczyli sobie również Jacek Sokulski, Piotr Witt i Bartosz Krawczak.

W sumie polscy pływacy zdobyli w stolicy Włoch aż 34 medale (10 złotych, 11 srebrnych i 13 brązowych). Do naszego dorobku trzeba też doliczyć brąz Heleny Szczepańskiej w rywalizacji solistek w pływaniu artystycznym. Sukcesów i występów zasługujących na uznanie nie brakowało.