Młodzi waterpoliści najlepsi w międzynarodowym turnieju

Reprezentacja Polski do lat 16 wygrała międzynarodowy turniej piłki wodnej, który odbył się w słowackim mieście Nováky. Biało-czerwoni zakończyli zmagania z kompletem zwycięstw, pokonując między innymi drużyny Ukrainy U-16 i warszawskiego Pałacu Młodzieży U-17.

Rywalizacja odbyła się na zakończenie zgrupowania naszej juniorskiej reprezentacji. W trakcie pierwszych dwóch dni rozgrywek Polacy pokonali dwie słowackie drużyny klubowe: XBS Samorin i KVP Nováky i stoczyli bardzo zaciętą walkę o triumf w spotkaniu z zespołem Ukrainy. Ostatecznie podopieczni Marcina Bara oraz Nikitę Chuprina wygrali z Ukraińcami 9:8.

Następnego dnia przypieczętowali swój sukces w meczu z Pałacem Młodzieży Warszawa. Już po dwóch kwartach prowadzili 8:2 i kontrolowali sytuację. W kolejnych minutach powiększali przewagę, by finalnie cieszyć się ze zwycięstwa 17:5.

W końcowej tabeli biało-czerwoni zajęli 1. miejsce, wyprzedzając o 3 punkty gospodarzy. Z kolei drużyna Pałacu Młodzieży została sklasyfikowana na 5. pozycji.