Podsumowanie pierwszego dnia Mistrzostw Świata w pływaniu Kazań 2015

Zdjęcie główne:

Wojciech Wojdak, zawodnik UKP Unia Oświęcim, podopieczny Przemysława Ptaszyńskiego, w finale na dystansie 400 m stylem dowolnym zajął szóste miejsce, z czasem 3:46.81! Wojdak w porannych eliminacjach uzyskał 5. wynik  3:46,67 s. i tym samym poprawił swój rekord życiowy o ponad dwie i pół sekundy.Dla 19 - letniego zawodnika to pierwszy start w Mistrzostwach Świata w kategorii seniorów.

Konrad Czerniak w popołudniowych półfinałach po raz kolejny poprawił rekord Polski i z wynikiem 23.07 s wszedł do finału 50 m stylem motylkowym na czwartym miejscu.

Paweł Korzeniowski, Kacper Majchrzak, Jan Hołub i Konrad Czerniak poprawili rekord Polski i zajęli piąte miejsce w finale rywalizacji sztafet 4x100 m stylem dowolnym. Sztafeta męska uzyskała kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie w RIO 2016r.

Filip Zaborowski, (MKP Szczecin) w porannych eliminacjach na dystansie 400m stylem dowolnym  uzyskał wynik 3:47,59 s. który jest jego nowym rekordem życiowym i zajął 12. miejsce.

Marcin Stolarski, zawodnik warszawskiego Żoliborza, w eliminacjach na dystansie 100m stylem klasycznym zajął ostatecznie 33.  miejsce z czasem  1:01,98 s.

W porannych kwalifikacjach wystartowała również sztafeta kobiet 4x100m stylem dowolnym w składzie Katarzyna Wilk (na pierwszej zmianie 54,86s ustanawiła Rekord Polski) Alicja Tchórz, Aleksandra Urbańczyk - Olejarczyk Anna Dowgiert) która czasem 3:40,89 ustanawiła rekord Polski i z 12. czasem kwalifikacji pojedzie na Igrzyska Olimpijskie w RIO.
Gratulujemy zawodnikom i trenerom!

Ustanowione rekordy świata:
Sarah Sjoestroem ustanowiła już podczas półfinałowej rywalizacji na dystansie 100 m stylem motylkowym czasem 55.74 s rekord świata.

autor zdjecia: Jerzy Kowalski