Polańska i Wiekiera najlepsi w Lublinie

Cykl Arena Grand Prix Pucharu Polski w sezonie 2021/22 dobiegł końca. W klasyfikacji generalnej finałowych zawodów, które odbyły się na 50-metrowej pływalni w Aqua Lublin, triumfowali Aleksandra Polańska (UKS GOS Raszyn) i Dawid Wiekiera (Wodnik 29 Tychy).

Polańska w trakcie dwóch dni zmagań wygrała aż cztery konkurencje. Była najlepsza na 100, 200, 400 i 800 m stylem dowolnym. Do tego została sklasyfikowana na drugim miejscu na 50 m stylem dowolnym. Za trzy najlepsze starty zgromadziła 2432 pkt, wyprzedzając Adelę Piskorską (2343 pkt) i Julię Maik (2275 pkt).

Dla podopiecznej trenera Roberta Daniszewskiego był to już szósty triumf w klasyfikacji generalnej zawodów z cyklu Grand Prix w karierze.

6. Gabriela Herbreder   2187 pkt

Z kolei Wiekiera w zestawieniu punktowym zwyciężył pierwszy raz w życiu. W niedzielę przypieczętował bardzo udany weekend zajmując pierwsze miejsce na 50 m stylem motylkowym i trzecią pozycję na 200 m stylem zmiennym. Dorobek 2496 punktów pozwolił mu wyprzedzić zawodników G-8 Bielany Warszawa: Adriana Jaśkiewicza i Pawła Uryniuka.

6. Mikołaj Malec   2395 pkt

Najbardziej wartościowy wynik niedzielnego bloku zawodów zanotował Radosław Kawęcki. Po bardzo ciekawej walce z Mikołajem Malcem i Tomaszem Polewką, podopieczny Pawła Wołkowa zwyciężył na dystansie 100 m stylem grzbietowym. Dwie długości basenu przepłynął w 55.12, co dało mu 832 pkt FINA. Malec finiszował ze stratą trzydziestu pięciu setnych sekundy, a Polewka uzyskał wynik 55.85.