Rzeszutek w środku stawki

Andrzej Rzeszutek zajął 24. miejsce w konkursie skoków z metrowej trampoliny podczas mistrzostw świata w sportach wodnych, które odbywają się w Budapeszcie. Dla polskiego zawodnika był to drugi i zarazem ostatni występ w Dunaj Arenie.

Do walki o wejście do 12-osobowego finału przystąpiło aż 48 zawodników z całego świata. Wśród nich nie zabrakło Polaka. Rzeszutek, który w tej konkurencji zajmował 8. pozycję podczas czempionatu globu w 2009 i 2011 roku, tym razem nie zdołał przebić się do ścisłej czołówki. Za swoje skoki uzyskał łączną notę 322,90 pkt i został sklasyfikowany w środku stawki, na 24. miejscu.

Wcześniej nasz zawodnik startował też w skokach z 3-metrowej trampoliny, kończąc rywalizację na 38. lokacie. Czwartkowym występem zakończył mistrzostwa świata. Teraz będzie się przygotowywał do czempionatu Starego Kontynentu, który w sierpniu odbędzie się w Rzymie.

Złoty medal wywalczył Zongyuan Wang. Chińczyk wyprzedził Jacka Laughera z Wielkiej Brytanii i swojego rodaka, Shixina Li.