Skoki do wody i pływanie artystyczne w programie III Igrzysk Europejskich

Skoki do wody i pływanie artystyczne w programie III Igrzysk Europejskich

Już za kilka miesięcy Polska zorganizuje III Igrzyska Europejskie. Zawody, które w wielu dyscyplinach będą kwalifikacjami olimpijskimi, zostaną rozegrane w dniach 21 czerwca – 2 lipca. Wiemy już oficjalnie, że w programie imprezy znajdą się też sporty wodne.

Mowa tu konkretnie o pływaniu artystycznym i skokach do wody. Zmagania w obu dyscyplinach będą miały rangę mistrzostw Europy i dla najlepszych będą stanowić przepustkę do igrzysk olimpijskich w Paryżu.

- Cieszę się, że ostatecznie zarówno skoki do wody, jak i pływanie artystyczne, znalazły się w programie igrzysk. To świetna okazja do promocji tych dyscyplin w naszym kraju i pokazania, że potrafimy zorganizować międzynarodowe zawody na najwyższym poziomie – powiedziała prezes Polskiego Związku Pływackiego, Otylia Jędrzejczak. - Liczymy, że nasi sportowcy nabiorą cennego doświadczenia w starciu z europejską czołówką i będą mocno wspierani przez kibiców, co pomoże w osiąganiu lepszych rezultatów – dodała.

Zmagania w pływaniu artystycznym odbędą się na pływalni w Oświęcimiu. Start pierwszych konkurencji został zaplanowany już na dzień po ceremonii otwarcia igrzysk. Zawody rozpoczną się zatem 22 czerwca i potrwają pięć dni.

W międzyczasie walkę o medale rozpoczną specjaliści od skoków do wody. W harmonogramie imprezy na rywalizację w tej dyscyplinie przeznaczono siedem dni: od 25 czerwca do 1 lipca. Areną zmagań ma być nowo otwarty obiekt w Rzeszowie.

Igrzyska zostaną zorganizowane pod hasłem Jesteśmy jednością. Sportowcy zagoszczą w sumie w jedenastu polskich miastach.