Słowacy lepsi od biało-czerwonych w meczu otwarcia

Polscy waterpoliści rozpoczęli zmagania w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy. W inauguracyjnym spotkaniu w Tbilisi rywalami biało-czerwonych byli Słowacy. Nasi południowi sąsiedzi zwyciężyli 25:6 i zrobili pierwszy krok w kierunku awansu.

Wynik meczu otworzył w 3. minucie pierwszej kwarty Andrej Zareva. Słowak trafił do naszej siatki w trakcie gry w przewadze, po tym jak wykluczony z gry na 20 sekund został Bartłomiej Kowalewski. Nasz zawodnik chwilę później wpisał się do protokołu po raz kolejny, tym razem zdobywając bramkę na 1:3.

W kolejnych minutach Słowacy powiększali swoją przewagę. Najskuteczniejszy w ich drużynie okazał się Samuel Balaz, który sześciokrotnie pokonał polskich bramkarzy (w pierwszych dwóch kwartach bronił Paweł Lis, w kolejnych dwóch Paweł Handze). Dla naszej reprezentacji bramki zdobyli jeszcze Oskar Szymonik, Przemysław Rudziński (po dwie) oraz Radosław Paczyna.

TU MOŻESZ OBEJRZEĆ MECZ POLSKA - SŁOWACJA

W sobotę naszych zawodników czeka starcie z Gruzinami, którzy dziś pokonali Białoruś 25:5. Mecz z gospodarzami turnieju rozpocznie się o 16:00 polskiego czasu.

Polska – Słowacja 6:25 (1:5, 3:6, 2:7, 0:7)

Bramki dla Polski: Oskar Szymonik 2, Przemysław Rudziński 2, Bartłomiej Kowalewski 1, Radosław Paczyna 1

Skład: Paweł Lis, Paweł Handze - Bartłomiej Kowalewski (c), Aleksander Ozga, Jan Oleksów, Igor Piecuch, Oskar Szymonik, Radosław Paczyna, Kacper Ślusarczyk, Bartosz Borkowski, Przemysław Rudziński, Mateusz Bomba, Andrzej Maciejewski