Stokowski znów na podium!

Kolejny świetny występ Kacpra Stokowskiego na Pucharze Świata w Toronto! Reprezentant AZS UMCS Lublin zajął 2. miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym i uzyskał jeden z najlepszych wyników w historii polskiego pływania w tej konkurencji.

Stokowski rozpoczął dzień od zwycięstwa w eliminacjach z wynikiem 23.30. Po południu poprawił to osiągnięcie i ostatecznie wywalczył srebro. Jeszcze na nawrocie finałowego wyścigu znajdował się na prowadzeniu, ale w drugiej części dystansu nieznacznie wyprzedził go Dylan Carter. Nasz zawodnik zanotował rezultat 23.01 – gorszy od rekordu Polski zaledwie o pięć setnych sekundy.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się też Katarzyna Wasick (AZS AWF Katowice). Polka znalazła się w ścisłej czołówce na dystansie 50 m stylem motylkowym. W finale tej konkurencji pokonała dwie długości basenu w 25.74 i została sklasyfikowana na 6. pozycji. Do rekordu życiowego zabrakło jej tylko ośmiu setnych sekundy. Zmagania wygrała Maggie MacNeil. Kanadyjka była jedyną zawodniczką, która złamała barierę 25 sekund (24.75).

Wydarzeniem dnia okazał się występ Katie Ledecky na 1500 m stylem dowolnym. Reprezentantka USA o prawie dziesięć sekund poprawiła rekord świata, uzyskując czas 15:08.24.

Do rywalizacji w eliminacjach 100 m stylem grzbietowym ostatecznie nie przystąpiła Alicja Tchórz. Zawodniczka Juvenii Wrocław figuruje jeszcze na listach niedzielnych zmagań na 200 m stylem zmiennym.

Swoje starty podczas ostatniego dnia zawodów mają w planach też pozostali biało-czerwoni. Stokowski zaprezentuje się na dystansie 100 m stylem grzbietowym, a Wasick czeka występ na 100 m stylem dowolnym. Eliminacje rozpoczną się o 14:30 polskiego czasu, a finały o 23:00.