Wasick z kolejnym rekordem! Polka królową sprintu w Pucharze Świata

Zdjęcie główne:

Katarzyna Wasick potwierdziła, że w tegorocznym sezonie zimowym nie ma sobie równych na dystansie 50 m stylem dowolnym. Polka wygrała sprinterskie zmagania podczas pierwszego dnia Pucharu Świata w Indianapolis i aż o siedemnaście setnych sekundy poprawiła rekord kraju.

To był fantastyczny występ naszej najlepszej sprinterki. Wasick triumfowała w eliminacjach, a kilka godzin później pokazała prawdziwą moc w wyścigu finałowym. Dwie długości basenu przepłynęła w 23.10. Taki wynik to nie tylko rekord Polski, ale też szósty czas w historii tej konkurencji! Szybsze były do tej pory jedynie Sarah Sjoestroem i rekordzistka świata, Ranomi Kromowidjojo.

– Zaskoczyłam dziś sama siebie. Popatrzyłam na zegar i pomyślałam: „wow”. To ważne, że cały czas się poprawiam. Jestem bardzo szczęśliwa. Do tego moja rodzina wspierała mnie na trybunach – mówiła Wasick po wyścigu. - W tym sezonie pierwszy raz startuję w Pucharze Świata i bardzo chciałabym powrócić również w przyszłym – dodała Polka, która w nagrodę za zwycięstwa na 50 m stylem dowolnym w Berlinie, Toronto i Indianapolis otrzymała symboliczną koronę oraz czek na 10 tysięcy dolarów.

W finałach wystąpili też Kacper Stokowski i Alicja Tchórz. Stokowski został sklasyfikowany na 6. pozycji na dystansie 200 m stylem grzbietowym, po tym jak wygrał poranne eliminacje z czasem 1:51.71 (gorszym od życiówki tylko o dwanaście setnych sekundy). Po południu zanotował rezultat 1:52.48. W tej samej konkurencji rano zaprezentował się jeszcze Mikołaj Malec, który finiszował na 11. pozycji z nowym rekordem życiowym (1:54.61).

Z kolei Tchórz była 6. na 50 m stylem grzbietowym. W finale złamała barierę 27 sekund (26.81). Mniej udany był jej start na dystansie 100 m stylem zmiennym. W eliminacjach otrzymała dyskwalifikację.

W czwartek w IUPUI Natatorium wystąpili jeszcze Dominika Kossakowska (15. na 200 m stylem motylkowym z czasem 2:19.17) oraz Bartek Świderski (41. na 100 m stylem motylkowym z rezultatem 54.51).