Ważne zwycięstwo lidera Ekstraklasy. Polonia lepsza od Alfy na inaugurację rundy rewanżowej

Ruszyła runda rewanżowa rozgrywek Ekstraklasy w piłce wodnej. W rozegranym awansem spotkaniu 8. kolejki Polonia Bytom trzeci raz w tym sezonie okazała się lepsza od Alfy Gorzów Wielkopolski. Dzięki zwycięstwu podopieczni Krzysztofa Paczyny umocnili się na czele ligowej tabeli.

Polonia wygrała już z Alfą na inaugurację sezonu 12:5, a dwa tygodnie temu obie drużyny stoczyły ze sobą bardzo ciekawy, zacięty bój o brązowe medale w Final Eight Pucharu Polski – zakończony zwycięstwem grających u siebie bytomian 10:7. Waterpoliści Alfy nie byli więc w niedzielę stawiani w roli faworytów, ale bardzo chcieli tym razem przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Zapowiadało się interesujące widowisko.

Na pierwsze trafienie kibice w Gliwicach czekali trzy minuty. Wtedy do bramki gospodarzy trafił Nikodem Buczkowski. Już w następnej akcji bytomianie wywalczyli jednak rzut karny, a jego skutecznym egzekutorem okazał się najlepszy strzelec Polonii w tym sezonie, Hugo Velazquez. Kilka chwil później gola dołożył jeszcze Aleksander Ozga i na przerwę po pierwszej kwarcie lider Ekstraklasy schodził prowadząc 2:1.

Druga część gry to dalsza dobra gra ekipy prowadzonej przez trenera Paczynę, która podwyższyła wynik na 5:1. Wydawało się, że gospodarze mają mecz pod kontrolą. W trzeciej kwarcie to gorzowianie byli jednak dużo bardziej skuteczni – tak w ataku, jak i w defensywie. Odrobili niemal wszystkie straty i na 8 minut przed końcem przegrywali już tylko 4:5.

Co więcej, niespełna półtorej minuty po wznowieniu gry, karnego dla Alfy wykorzystał Oskar Szymonik i na tablicy wyników pojawił się remis. Goście nie odpuszczali, ale końcówka starcia należała do Polonii, która ostatecznie zwyciężyła 9:6. Triumf przypieczętował trafieniem z karnego na 5 sekund przed końcem Jakub Siebler.

Po 8 meczach Job Center Mega-Invest Poland WTS Polonia Bytom ma na swoim koncie 22 punkty i prowadzi w tabeli Ekstraklasy. Alfa Gorzów Wielkopolski jest trzecia, ale ma jeszcze do rozegrania jedno zaległe spotkanie.

W tej kolejce czekają nas jeszcze derby Łodzi pomiędzy ŁSTW i Neptunem (w sobotę 4 marca o 19:00), a także starcia Waterpolo Poznań-KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (5 marca o 14:00) i AZS Uniwersytet Warszawski-Arkonia Szczecin (przełożone na 25 marca).

Job Center Mega-Invest Poland WTS Polonia Bytom - Alfa Gorzów Wielkopolski 9:6 (2:1, 3:0, 0:3, 4:2)
Bramki: Patryk Cebo (3), Przemysław Brończyk, Jakub Siebler, Radosław Paczyna, Grzegorz Moś, Aleksander Ozga, Hugo Velazquez (po 1) - Oskar Szymonik (3), Grzegorz Cegielski, Nikodem Buczkowski, Jan Żabski (po 1)