Wielkie emocje w meczu o wszystko

Młodzi polscy waterpoliści po zaciętej walce przegrali z Brazylią 6:8 w swoim drugim meczu mistrzostw świata do lat 16. Podopieczni Marcina Bara i Nikity Czupryny nie awansowali do 1/8 finału, ale na tym ich udział w turnieju organizowanym w greckim Wolos wcale się nie kończy.

Starcie z zawodnikami z Ameryki Południowej dostarczyło niemałych emocji. Zwycięstwo zapewniało jednej z drużyn kwalifikację do najlepszej szesnastki pierwszego w historii czempionatu globu juniorów młodszych. Stawka tej konfrontacji była zatem naprawdę duża.

W mecz lepiej weszli Polacy, którzy szybko objęli prowadzenie. Grę w przewadze wykorzystał Piotr Kędzior. Następnie do głosu doszli Brazylijczycy, którzy cieszyli się z trzech trafień. Nasi reprezentanci nie poddawali się i na zaledwie 3 sekundy przed końcem pierwszej kwarty Wiktor Staniszewski zdobył pierwsze ze swoich trzech trafień.

Na przerwę po połowie spotkania obie ekipy schodziły przy remisowym rezultacie (po 12 minutach było 4:4). Kluczowa okazała się trzecia kwarta. W niej nasi rywale trzykrotnie pokonali Olafa Książkiewicza, nie tracąc przy tym żadnej bramki. W ostatniej części biało-czerwoni rzucili się jeszcze do odrabiania strat. Bramkę na 5:7 zdobył Jakub Błoch, a na 6:7 trafił Wiktor Staniszewski, który w ten sposób skompletował hat-tricka. Niestety, ostatnie słowo należało do Brazylijczyków. Na trzy minuty przed końcową syreną wynik ustalił Luca Sequeira.

Wcześniej Polacy przegrali z Hiszpanami 4:20 i w tabeli grupy C zajęli 3. miejsce. Teraz czeka ich walka o 17. pozycję w klasyfikacji końcowej całego turnieju. Trafili do grupy I, w której zmierzą się kolejno z Gruzją (24.08, godz. 8:00), Szwajcarią (24.08, godz. 15:45), Łotwą (25.08. godz. 9:15) i Azerbejdżanem (25.08. godz. 19:30).

W turnieju chłopców bierze udział 25 zespołów. Zmagania zakończą się 27 sierpnia.

Polska – Brazylia 6:8 (2:3, 2:1, 0:3, 2:1)

Bramki dla Polski: Wiktor Staniszewski (3), Jakub Błoch (2), Piotr Kędzior (1)

Skład: Mateusz Goik, Olaf Książkiewicz - Oliwer Bańkowski, Jakub Błoch, Paweł Broniecki, Mateusz Ciuła, Bartosz Grabiński, Kamil Greif, Adam Guzy, Piotr Kędzior, Aleksander Pyrek, Jacek Różycki, Wiktor Staniszewski