Witek znów w czołówce

Siódme miejsce Emilii Witek w konkursie skoków z wieży w grupie B oraz występy w finałach Natalii Piwowarskiej i Maksymiliana Sawoniewicza – to dorobek reprezentantów Polski w ostatnich dwóch dniach mistrzostw Europy juniorów w skokach do wody, które zakończyły się w rumuńskim Otopeni.

Witek potwierdziła dobrą formę, która pozwoliła jej wcześniej zająć 4. pozycję w skokach z 3-metrowej trampoliny. Zawodniczka Pałacu Młodzieży Katowice przebrnęła przez eliminacje w grupie B (14-15 lat) z 9. wynikiem. Tuż za nią znalazła się o rok młodsza Piwowarska, która straciła do swojej reprezentacyjnej koleżanki tylko 1,2 pkt.

W finale starsza z Polek radziła sobie jeszcze lepiej i przesunęła się w górę klasyfikacji. Ostatecznie zajęła 7. miejsce z notą 261,50 pkt. Piwowarska uplasowała się na 12. pozycji (210,30 pkt). Wygrała Maisie Bond z Wielkiej Brytanii.

Dwunasty w finale skoków z wieży w grupie A (16-18 lat) był też Maksymilian Sawoniewicz. Trenujący na co dzień w Stanach Zjednoczonych zawodnik zgromadził łącznie 387,30 pkt. Na najwyższym stopniu podium stanął utalentowany Niemiec, Jaden Eikermann, który ma już na swoim koncie nawet start w ubiegłorocznych igrzyskach w Tokio.

Już na etapie eliminacji z dalszą rywalizacją w konkursie skoków z 3-metrowej trampoliny w grupie B pożegnali się natomiast dwaj inni biało-czerwoni. Eryk Dróżdż był 18. (327,45 pkt), a Nataniel Dynak uplasował się jedną pozycję niżej z notą 321,00 pkt.