Worek medali polskich juniorów w Bergen Open

W ostatnich dniach zawodów Bergen Open w skokach do wody polscy juniorzy dołożyli do swojego dorobku jeszcze dwa medale. Na podium stawali Natalia Piwowarska z COSW Częstochowa i reprezentujący UKS Auerbach Tychy Nataniel Dynak. Oboje zajęli 2. miejsca w rywalizacji w skokach z wieży (grupa B).

Piwowarska długo prowadziła w konkursie przed swoją reprezentacyjną koleżanką, Emilią Witek. Dopiero po przedostatniej próbie wyprzedziła je Kerttu Toivonen. Finka nie oddała już pozycji liderki do samego końca, a Piwowarska zgromadziła 279,60 pkt i uplasowała się tuż za nią. Z kolei Witek ostatecznie spadła na 4. lokatę z dorobkiem 266,00 pkt.

Srebro zawisło też na szyi Dynaka, który w rywalizacji chłopców uzbierał 293,15 pkt. Lepiej poradził sobie tylko Brytyjczyk, Olly Wignall. Piotr Sadowski zakończył konkurs na 4. miejscu, Eryk Dróżdż był 6., a Piotr Kolasa 7.

Na starcie w Norwegii stanęła jeszcze zwyciężczyni konkursu skoków z wieży w grupie A, Maria Łukaszewicz. Tym razem zaprezentowała się na trampolinie 1 m i zakończyła zmagania na 9. miejscu (318,45 pkt). Wygrała ubiegłoroczna wicemistrzyni Europy juniorów, Tilly Brown z Wielkiej Brytanii.

Biało-czerwoni wrócili z Bergen z pięcioma medalami: dwoma złotymi i trzema srebrnymi. To dobry prognostyk przez zbliżającymi się juniorskimi mistrzostwami Starego Kontynentu, które odbędą się w dniach 27 czerwca – 3 lipca w rumuńskim Otopeni.