Wystartował cykl Grand Prix Polski na wodach otwartych!

W Rajgrodzie zainaugurowane zostały zmagania w cyklu Grand Prix Polski Open Water. Pierwsze zwycięstwa odnieśli między innymi zawodnicy, którzy niespełna miesiąc temu reprezentowali nasz kraj w mistrzostwach Europy juniorów.

Rywalizacja na jeziorze Rajgrodzkim toczyła się na trzech dystansach: 2500 m, 5000 m i 7500 m. W wyścigu na 7,5 km (z udziałem najstarszych pływaków) ciekawą walkę o końcowy triumf stoczyli pomiędzy sobą dwaj przedstawiciele Kormorana Olsztyn: Piotr Woźniak i Konrad Kozłowski. Ostatecznie górą był 6. pływak niedawnych MEJ w Setubal. Woźniak uzyskał czas 1:37:10, wyprzedzając klubowego kolegę o pięć sekund. Podium uzupełnił kolejny reprezentant Kormorana, Szymon Kapała.

Wśród kobiet najszybciej trasę pokonała Martyna Kraszewska (1:46:33). Na mecie zameldowała się cztery sekundy przed Roksaną Sujkowską. Za nimi w klasyfikacji generalnej uplasowała się Kamila Haładyn.

Natomiast w zmaganiach na 5 km zwycięstwa odnieśli zawodnicy Parku Wodnego Tarnowskie Góry: Erik Major i Natalia Nikiel. Major (8. w tej konkurencji na MEJ) zanotował wynik 1:04:31 i pokonał Bartosza Kapałę oraz Pawła Proszowskiego. Z kolei Nikiel (1:15:02) na podium stanęła wspólnie z Joanną Czechyrą z Warty Poznań.

Dwóch 14-letnich pływaków zaprezentowało się jeszcze na dystansie 2,5 km. Triumfował Olivier Rupniewski z AZS AWF Wrocław (37:22), który wyprzedził o sześć sekund Jakuba Rybaka z Tarnowskich Gór.

Kolejnym przystankiem cyklu Grand Prix będą zbliżające się wielkimi krokami lipcowe mistrzostwa Polski, które odbędą się w Wąbrzeźnie.