Zacięta walka o finał MEJ

Podczas piątego dnia mistrzostw Europy juniorów w skokach do wody, które odbywają się w Otopeni, polskich zawodników zabrakło w konkursach finałowych. Cała trójka biało-czerwonych w grupie A (16-18 lat) była jednak bardzo blisko awansu do najlepszej dwunastki.

Dziewczęta rywalizowały w piątek w skokach z metrowej trampoliny. Wśród 27 zgłoszonych zawodniczek znalazły się dwie Polki: Maria Łukaszewicz i Alexandra Jiampietro. Obie do samego końca liczyły się w walce o finał. Przed ostatnią kolejką Łukaszewicz była jeszcze nawet w pierwszej „dwunastce”, ale ostatecznie do awansu zabrakło jej zaledwie 1,1 pkt. Zawodniczka Stali Rzeszów została sklasyfikowana na 13. pozycji (327,70 pkt), a trenująca w Stanach Zjednoczonych Jiampietro znalazła się tuż za nią z notą 326,55 pkt.

W zmaganiach na 3-metrowej trampolinie wśród chłopców na starcie pojawił się inny Polak, który na co dzień szlifuje swoje umiejętności za oceanem – Maksymilian Sawoniewicz. Nasz reprezentant też otarł się o finał. Za swoje próby otrzymał od sędziów łączną notę 416,85 pkt i uplasował się na 14. pozycji. Do dwunastego Alexandru Avasiloae z Rumunii zabrakło mu niespełna 10 punktów.

Mistrzostwa Europy juniorów zakończą się w niedzielę. Dla Jiampietro i Sawoniewicza to nie koniec startów w Otopeni. Ostatniego dnia Jiampietro czeka jeszcze występ na 3-metrowej trampolinie, natomiast Sawoniewicz zaprezentuje się w konkursie skoków z wieży.