Zwycięstwa faworytów na inaugurację Ekstraklasy

Pierwsze dwa mecze nowego sezonu polskiej Ekstraklasy piłki wodnej nie przyniosły niespodzianek. Na inaugurację rozgrywek AZS Uniwersytet Warszawski pokonał Arkonię Szczecin, a Polonia Bytom wygrała wyjazdowe starcie z Alfą Gorzów Wielkopolski.

Mecz w Szczecinie okazał się bardzo jednostronny. Goście już po niespełna czterech minutach pierwszej kwarty wypracowali sobie czterobramkową przewagę, którą później systematycznie powiększali. Ostatecznie wygrali aż 30:3. Najskuteczniejsi w drużynie AZS UW okazali się Nikita Czupryna i Messan Moore. Obaj trafiali do siatki rywali siedem razy.

Dużo trudniej zwycięstwo przyszło bytomianom. Zdobywcy Pucharu Polski z ubiegłego sezonu długo nie mogli wypracować sobie wyraźnej przewagi nad zawodnikami Alfy Gorzów Wielkopolski. Po trzech kwartach wygrywali tylko 7:5. Końcówka meczu należała już jednak do nich. W ostatniej części zdobyli cztery bramki, nie stracili żadnej i wygrali 12:5. W drużynie gości bardzo dobrze zaprezentował się m. in. Hugo Velasquez, który mógł cieszyć się z czterech trafień.

Pozostałe dwa spotkania, które zaplanowano na pierwszą kolejkę, nie doszły do skutku. Derby Łodzi pomiędzy Neptunem i ŁSTW przełożono na 6 listopada, natomiast mecz KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Box Logistics Waterpolo Poznań nie został rozegrany ze względu na zamknięcie obiektu w Ostrowcu. Wszystko z powodu wykrycia na pływalni „Rawszczyzna” bakterii. Nowy termin tego starcia nie jest jeszcze ustalony.

Wyniki:

Arkonia Szczecin - AZS Uniwersytet Warszawski   3:30 (1:6, 1:6, 0:8, 1:10)
MVP: Maciej Borkowski (Arkonia), Nikita Czupryna (AZS UW)

Alfa Gorzów Wlkp. - Job Center Mega-Invest Poland WTS Polonia Bytom   5:12 (1:1, 2:3, 2:3, 0:5)
MVP: Michaił Jazerski (Alfa), Hugo Velasquez (Polonia)