Czwarty dzień Mistrzostw Świata Kazań 2015 - Finały

Zdjęcie główne:

JAN ŚWITKOWSKI BRĄZOWYM MEDALISTĄ MISTRZOSTW ŚWIATA W PŁYWANIU NA DYSTANSIE 200 m STYLEM MOTYLKOWYM 1:54,10

Jan Switkowski

Pierwszym z Biało-czerwonych, który wystartował w sesji popołudniowej był Paweł Korzeniowski (AZS AWF Warszawa). Nasz reprezentant zajął 10. miejsce w półfinałach 100 m stylem dowolnym, poprawiając rekord życiowy (48.55).

W finale 50 m stylem grzbietowym zabraknie Aleksandry Urbańczyk-Olejarczyk (AZS UŁ PŁ Łódź). Polka została sklasyfikowana na 15. miejscu w półfinałach, uzyskując czas 28.46.

Marcin Cieślak (MUKP Warszawianka) zajął szóste miejsce w półfinałach 200 m stylem zmiennym i awansował do finału! Polak uzyskał czas 1:58.20, który jest nowym rekordem Polski, lepszym od poprzedniego o 1.1 s.

Jako ostatni w sesji finałowej wystąpił Wojciech Wojdak (Unia Oświęcim), który zakończył rywalizację na dystansie 800 m stylem dowolnym na 6. miejscu. Nasz pływak uzyskał w finale wynik lepszy od dotychczasowego rekordu Polski (7:45.90)!
Grattulujemy zawodnikom i trenerom!

W dniu dziejszym ustanowione zostały rekordy świata:

W rywalizacji sztafet mieszanych 4x100 m stylem zmiennym ustanowili Brytyjczycy, którzy uzyskali czas 3:41.71.