Komunikaty

Marcin Cieślak (MUKP Warszawianka) zajął szóste miejsce w finale 200 m stylem zmiennym. Polak uzyskał czas 1:58.14, który jest nowym rekordem Polski.
Radosław Kawęcki (AZS AWF Warszawa) na dystansie 200 m stylem grzbietowym czasem 1:55,54 awansował do jutrzejszego finału z 4 czasem.
Gratulujemy zawodnikom i trenerom! 

Starty zawodników w porannych eliminacjach:

Katarzyna Wilk na dystansie 100m stylem dowolnym czasem 55,24 zajęła 24 miejsce.
Radosław Kawęcki na dystanie 200m stylem grzbietowym z czasem 1:58,09  awansował do półfinałów.
Mateusz Wysoczyński na dystansie 200 m stylem grzbietowym zajął 24 miejsce (2:00,26)
Marcin Stolarski, kończy rywalizację na dystansie 200 m stylem klasycznym na 35 miejscu, z czasem 2:15.47. 

JAN ŚWITKOWSKI BRĄZOWYM MEDALISTĄ MISTRZOSTW ŚWIATA W PŁYWANIU NA DYSTANSIE 200 m STYLEM MOTYLKOWYM 1:54,10
zdjęcie: sport.tvp.pl 

Jan Switkowski

Pierwszym z Biało-czerwonych, który wystartował w sesji popołudniowej był Paweł Korzeniowski (AZS AWF Warszawa). Nasz reprezentant zajął 10. miejsce w półfinałach 100 m stylem dowolnym, poprawiając rekord życiowy (48.55).

W eliminacjach 50 m stylem grzbietowym 13. miejsce zajęła Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk (AZS UŁ PŁ Łódź), która uzyskała swój najlepszy wynik w tym sezonie (28.36 s). Na 26. pozycji rywalizację zakończyła Alicja Tchórz (Juvenia Wrocław), pokonując cały dystans w 28.87 s

W półfinałach 100 m stylem dowolnym znalazł się Paweł Korzeniowski (AZS AWF Warszawa), notując wynik 48.93 s i zajmując 16. miejsce. Konrad Czerniak (AZS AWF Katowice) nie stanął na starcie.

Jan Świtkowski (Skarpa Lublin) z szóstym czasem 1:55,42 awansował do jutrzejszego finału na dystansie 200m stylem motylkowym!
Gratulacje dla zawodnika i trenera!

W dniu dziejszym ustanowione zostały rekordy świata:
Cameron van der Burgh w eliminacjach wyrównał rekord świata (26.62 s) na dystansie 50 m stylem klasycznym
Adam Peaty w półfinale 50 m stylem klasycznym ustanowił nowy rekord świata (26,42 s)
Katie Ledecky na dystansie 1500m stylem dowolnym ustanowiła rekord świata z czasem 15:25,48. 

W sesji kwalifikacyjnej Marcin Stolarski (Żoliborz Warszawa) na dystansie 50m stylem klasycznym czasem 28,22 zajął 32 pozycję. Jest to rekord życiowy Marcina.

Jan Świtkowski (Skarpa Lublin) z czwartym czasem 1:55,78 awansował do półfinału 200 m stylem motylkowym.

Wojciech Wojdak (UKP Unia Oświęcim) podopieczny Przemysława Ptaszyńskiego awansował do finału 800 m stylem dowolnym z czasem 7:48.95! poprawiając swój rekord życiowy o ponad 4 sekundy!
 

KONRAD CZERNIAK  BRĄZOWYM MEDALISTĄ MISTRZOSTW ŚWIATA W KAZANIU NA DYSTANSIE 50M STYLEM MOTYLKOWYM (23,15)!
GRATULUJEMY! 

zdjecie: sport.tvp.pl

Alicja Tchórz w półfinałach 100m stylem grzbietowym zajęła 16 miejsce z czasem 1:01,09
Gratulujemy zawodnikom i trenerom! 

W serii eliminacyjnej na dystansie 100m stylem grzbietowym Alicja Tchórz (Juvenia Wrocław) ustanowiła Rekord Polski 1:00,61! i z 15 czasem awansowała do półfinałów.

Radosław Kawęcki (AZS AWF Warszawa) na dystansie 100m stylem grzbietowym uzyskał 18 czas eliminacji 54,20 s .

Tomasz Polewka (AZS AWF Katowice) na dystansie 100m stylem grzbietowym uzyskał 19 czas eliminacji 54,26 s (rekord życiowy).

Dominika Sztandera (Juwenia Wrocław) z rekordem życiowym 1:09,38 na dystansie 100m stylem klasycznym zajęła 33 miejsce.

Wojciech Wojdak, zawodnik UKP Unia Oświęcim, podopieczny Przemysława Ptaszyńskiego, w finale na dystansie 400 m stylem dowolnym zajął szóste miejsce, z czasem 3:46.81! Wojdak w porannych eliminacjach uzyskał 5. wynik  3:46,67 s. i tym samym poprawił swój rekord życiowy o ponad dwie i pół sekundy.Dla 19 - letniego zawodnika to pierwszy start w Mistrzostwach Świata w kategorii seniorów.

Konrad Czerniak w popołudniowych półfinałach po raz kolejny poprawił rekord Polski i z wynikiem 23.07 s wszedł do finału 50 m stylem motylkowym na czwartym miejscu.

OFICJALNA STRONA ORGANIZATORA

Kacper Stokowski brązowym medalistą Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w Tbilisi na dystansie 100 m stylem grzbietowym, uzyskując czas 56.97 

Rafał Kusto wicemistrzem Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w Tbilisi na dystansie 200 m stylem klasycznym, uzyskując czas 2:17.45

Strony