Ekstraklasa: Ważne rozstrzygnięcia w trzeciej kolejce

Aż pięć spotkań Ekstraklasy w piłce wodnej odbyło się w miniony weekend w ramach 3. rundy ligowych rozgrywek. Doszło do kilku ciekawych konfrontacji, takich jak derby Łodzi czy starcie obrońców tytułu z brązowymi medalistami z poprzedniego sezonu. Na czele tabeli pozostała Job Center Mega-Invest Poland WTS Polonia Bytom.

Z rywalizacji dwóch łódzkich drużyn – Neptuna oraz ŁSTW – górą wyszli ci drudzy. Podopieczni Edwarda Kujawy już w pierwszej kwarcie wyszli na wyraźne prowadzenie 6:2. Gospodarze zdołali jeszcze odpowiedzieć po rozpoczęciu drugiej części gry i po trzech trafieniach z rzędu odrobili większość strat. Później znów lepiej prezentowali się zawodnicy reprezentujący Politechnikę Łódzką. ŁSTW szybko odzyskało wyraźną przewagę i ostatecznie zwyciężyło 19:10. Najlepszymi graczami meczu zostali bramkarze obu zespołów: Igor Michalski (Neptun) i Jan Szabłowski (ŁSTW).

Emocji nie brakowało w najciekawiej zapowiadającym się starciu tej kolejki, w którym zmierzyli się aktualni mistrzowie Polski (Nekera AZS UW Waterpolo) i brązowi medaliści z ubiegłego sezonu (Alfa Gorzów Wielkopolski). Warszawianie lepiej weszli w mecz, a na początku drugiej kwarty mogli się nawet pochwalić czterobramkowym prowadzeniem, ale goście nie zamierzali składać broni. Po trafieniu Bartosza Szymańskiego w 4. minucie trzeciej kwarty gorzowianie przegrywali już tylko 7:8. W końcówce tej części gry podopieczni Marcina Bara odpowiedzieli jednak bramkami Andrzeja Maciejewskiego i Bartosza Grabińskiego, a w czwartej kwarcie zawodnicy Nekera AZS UW nie dali się już dopaść i wygrali całe starcie 12:10. Nagrodę MVP zgarnęli Piotr Kędzior (UW) i Piotr Michalski (Alfa).

Kolejne ligowe zwycięstwo zanotowali na swoim koncie zawodnicy Job Center Mega-Invest Poland WTS Polonii Bytom. Na trudnym szczecińskim terenie pokonali tamtejszą Arkonię 13:9. Pierwsi bramkę zdobyli gospodarze (na początku meczu do siatki trafił Dominik Kuźmińczuk), ale okazało się, że było to ich jedyne prowadzenie w całym meczu. Z czasem to podopieczni Krzysztofa Paczyny doszli do głosu, zbudowali sobie solidną przewagę i utrzymali ją do samego końca. Świetne spotkanie wśród gości rozegrał Hugo Velazquez. Hiszpan cieszył się z sześciu bramek i został wybrany najlepszym graczem swojej drużyny. W zespole Arkonii wyróżnienie trafiło do Pawła Bronieckiego.

Weekendowe potyczki do niezbyt udanych zaliczą waterpoliści KSZO. Zawodnicy z Ostrowca Świętokrzyskiego najpierw przegrali u siebie z Waterpolo Poznań 6:15. Gości do zwycięstwa poprowadziło trio Bartłomiej Kowalewski – Kacper Ślusarczyk – Maciej Kozera, które w sumie zdobyło aż 12 bramek (każdy dołożył po 4 trafienia).

Z kolei dzień później przed własną publicznością reprezentanci KSZO musieli uznać wyższość Alfy Gorzów Wielkopolski. Podopieczni Marcina Czapli przez całe spotkanie systematycznie powiększali przewagę bramkową, dyktowali warunki i ostatecznie zwyciężyli 20:5, poprawiając sobie humory po sobotniej przegranej w stolicy.

Następne mecze Ekstraklasy czekają nas w dniach 18-19 listopada. W czwartej kolejce bardzo ciekawie zapowiada się konfrontacja Alfy Gorzów Wielkopolski z Arkonią Szczecin. Z kolei Nekera AZS UW Waterpolo zagra z Waterpolo Poznań, a UKS Neptun Uniwersytet Łódzki czeka spotkanie z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.