Finał Gnacek w MŚJ! Polka 12. w programie dowolnym solistek

Michalina Gnacek z UKS Pływanie Artystyczne Trzebnica wystąpiła w finale programu dowolnego solistek podczas mistrzostw świata juniorów, które odbywają się w Atenach. Reprezentantka Polski zajęła 12. miejsce w stawce najlepszych pływaczek artystycznych w kategorii wiekowej 13-15 lat.

Gnacek bardzo dobrze poradziła sobie w eliminacjach. Pierwszego dnia imprezy za swój układ uzyskała notę 145.8729 pkt i została sklasyfikowana na 12. lokacie. Awans przypieczętowała w konkurencji figur, otrzymując od sędziów 75.9696 pkt (ósmy wynik w gronie finalistek).

Ostatecznie nasza reprezentantka nie poprawiła już swojej 12. pozycji, chociaż w finale była bardzo blisko wyprzedzającej ją Amelie Blumenthal z Niemiec. – Zabrakło 0.3 punktu do 11. miejsca, ale to i tak dobry wynik – mówiła trenerka Gnacek, Kseniya Yadlouskaya. Jej podopieczna została pierwszą w historii Polką, która wystąpiła w finale mistrzostw świata juniorów 13-15 lat.

Rywalizację solistek wygrała Romane Temessek z Francji, która wyprzedziła Kanako Field z USA oraz Nao Shirahase z Japonii.

Czternaste miejsca w eliminacjach programu dowolnego zajęły nasze duety. Michalina Gnacek w parze z Łucją Kasprzyk uzyskały wynik 127.3604. Z kolei pierwszy w historii polskiego pływania start na wielkiej międzynarodowej imprezie duetu mieszanego (Kacper Kasprzyk/Zoja Syty) zakończył się rezultatem 81.2521 pkt.

W Atenach zaprezentował się też nasz zespół. Katarzyna Bocheńska, Marika Dądera-Bzdyra, Michalina Gnacek, Łucja Kasprzyk, Matylda Kasprzyk, Wiktoria Maruszak, Natalia Rabenda i Zoja Syty uplasowały się na 17. lokacie w eliminacjach.

Miejsca Polaków w mistrzostwach świata juniorów 13-15 lat: