Nekera AZS UW Waterpolo z kolejnym trofeum!

Zawodnicy Nekera AZS UW Waterpolo wygrali finałowy turniej o mistrzostwo Polski młodzieżowców w piłce wodnej, który odbył się na pływalni CSR WUM. Podopieczni Marcina Bara i Jakuba Bednarka trzeci raz z rzędu sięgnęli po puchar za zwycięstwo w tej kategorii wiekowej.

W Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego o tytuł walczyły trzy drużyny złożone z zawodników do lat 23. Oprócz warszawian, także ŁSTW Politechnika Łódzka i Alfa Gorzów Wielkopolski. To właśnie ekipy z Łodzi i Gorzowa spotkały się ze sobą na inaugurację turnieju w sobotnie przedpołudnie.

Zawodnicy Alfy okazali się wyraźnie lepsi od swoich pierwszych rywali, trenowanych przez Edwarda Kujawę i Patryka Nałęcza-Gębickiego. Już po dwóch kwartach gorzowianie prowadzili 10:3, a w kolejnych minutach zdołali jeszcze powiększyć swoją przewagę do 13 bramek. Wygrali 20:7 i w dobrych nastrojach mogli przystępować do wieczornego starcia z gospodarzami.

W nim podopieczni Sebastiana Żabskiego długo stawiali opór faworytom. Choć na początku drugiej kwarty przegrywali już 1:5, zdołali odrobić część strat i na przerwę schodzili przy wyniku 4:6. W drugiej części meczu waterpoliści Nekera AZS UW znów odskoczyli jednak na kilka trafień i triumfowali 13:6. Swoją klasę potwierdzili w niedzielę, pieczętując sukces zwycięstwem z ŁSTW 14:2.

Jedną z wyróżniających się postaci w drużynie z Warszawy był MVP niedawnego finału PKP Cargo Pucharu Polski, Maksymilian Krakowiak. W dwóch spotkaniach zdobył aż 10 bramek (6 z Alfą i 4 z ŁSTW), zostając najskuteczniejszym graczem całego turnieju.

Część młodszych uczestników weekendowych rozgrywek w CSR WUM już wkrótce czeka kolejne wielkie wyzwanie. W dniach 15-17 marca w Łodzi o awans do mistrzostw Europy powalczy reprezentacja Polski do lat 19. Rywalami biało-czerwonych będą Bułgarzy, Słowacy i Maltańczycy. Już teraz zapraszamy na trybuny Akademickiego Centrum Sportowo-Dydaktycznego Politechniki Łódzkiej „Zatoka Sportu”.