Nowy lider Ekstraklasy!

Polonia Bytom wygrała zaległe spotkanie 2. kolejki Ekstraklasy piłki wodnej z drużyną KSZO. Dzięki temu podopieczni trenera Krzysztofa Paczyny objęli prowadzenie w rozgrywkach. Po siedmiu rundach wyprzedzają AZS Uniwersytet Warszawski o jeden punkt.

W pierwszej kwarcie długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Gospodarze przełamali się w 5. minucie, gdy najlepszy strzelec WTS, Hugo Velazquez trafił do siatki rywali. Minutę później prowadzenie podwyższył Mateusz Bomba.

W drugiej i trzeciej części bytomianie mieli mecz pod kontrolą i systematycznie podwyższali prowadzenie. Na ostatnie osiem minut gry ruszyli z rezultatem 10:0. Waterpoliści z Ostrowca Świętokrzyskiego zdołali zdobyć jeszcze dwa honorowe trafienia, ale całe spotkanie przegrali 2:15. Najlepszym strzelcem gospodarzy okazał się Aleksander Ozga (4 bramki), który został też wybrany MVP swojej drużyny. Po stronie gości wyróżniono autora jednego z trafień, Sebastiana Bartosika.

Druga część sezonu rozpocznie się w pierwszym tygodniu marca (4-5 III). W lutym cała uwaga najlepszych drużyn skupi się na rozgrywkach o Puchar Polski. Będący na fali reprezentanci Polonii spróbują powtórzyć ubiegłoroczny sukces w turnieju Final Eight (11-12 lutego).

Job Center Mega-Invest Poland WTS Polonia Bytom - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 15:2 (2:0, 5:0, 3:0, 5:2)
MVP: Aleksander Ozga (Polonia), Sebastian Bartosik (KSZO)

Tabela Ekstraklasy:
1. WTS Polonia Bytom                                 7          19 pkt              100-38
2. AZS Uniwersytet Warszawski                  7          17 pkt              120-59
3. Alfa Gorzów Wlkp.                                   6          15 pkt              68-49
4. ŁSTW OCMER Politechnika Łódzka      6          12 pkt              68-53
5. Waterpolo Poznań                                     7          9 pkt                79-63
6. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski               7          6 pkt                52-77
7. UKS Neptun Uniwersytet Łódzki             7          3 pkt                59-120
8. Arkonia Waterpolo Szczecin                    7          0 pkt                46-142