Piotr Woźniak na podium Pucharu Europy!

W słowackim Samorinie odbyły się czwarte w tym roku zawody o Puchar LEN w pływaniu na wodach otwartych. W rywalizacji na dystansie 10 km świetnie spisał się reprezentujący Kormorana Olsztyn Piotr Woźniak, który stanął na najniższym stopniu podium.

Podopieczny Tomasza Grabysy i Agnieszki Kozłowskiej dopłynął do mety z wynikiem 1:56:12 i zajął trzecią lokatę. Szybsi od urodzonego w 2005 roku zawodnika z Olsztyna byli tylko Marcello Guidi z Włoch (wicelider tegorocznego cyklu Pucharu Świata) i Arshak Hambardzumyan z Węgier.

W czołowej dziesiątce znaleźli się też pozostali reprezentanci Polski. Klubowy kolega Woźniaka, Bartosz Kapała, finiszował na 8. pozycji, a dziesięć sekund za nim na finiszu pojawił się Jerzy Laryś. Dzięki temu pływak Muszelki Warszawa został sklasyfikowany na 10. miejscu.

W rywalizacji kobiet udział wzięła Natalia Piekarska. Zawodniczka UKS 190 Łódź długo płynęła na 18. pozycji, ale po dobrym finiszu przesunęła się jeszcze o dwie lokaty i ostatecznie była 16. Wyścig wygrała Lea Boy z Niemiec. Mistrzyni Europy sprzed dwóch lat na dystansie 25 km wyprzedziła dziś mistrzynię świata juniorek Bettinę Fabian z Węgier oraz Włoszkę Ariannę Bridi.

Kolejne zawody o Puchar LEN odbędą się już w kolejnym miesiącu. Na 3 września zaplanowane są zmagania w macedońskim Veles, natomiast finał cyklu odbędzie się 23 września w Barcelonie.

Warto wspomnieć, że Woźniak, Kapała i Laryś dwa tygodnie temu mieli nas reprezentować również w zawodach Pucharu Świata w Paryżu. Organizatorzy w ostatniej chwili odwołali jednak zawody, które miały być próbą przedolimpijską. Wszystko ze względu na niską jakoś wody w Sekwanie po obfitych opadach deszczu.