Piskorska najszybsza w Antwerpii

Adela Piskorska zaprezentowała bardzo dobrą formę w swoim pierwszym starcie w 2024 roku. Zawodniczka AZS UMCS Lublin zwyciężyła na dystansie 50 m stylem grzbietowym podczas prestiżowych zawodów międzynarodowych, które odbywają się w Antwerpii – Flanders Swimming Cup.

Zmagania w Wezenberg Olympic Swimming Centre na stałe wpisały się do kalendarza ważnych pływackich imprez międzynarodowych. W piątek zainaugurowana została 25. edycja tego wydarzenia, które gromadzi wielu zawodników ze światowej czołówki. Tym razem do udziału zgłosili się między innymi utytułowani Brytyjczycy: mistrz olimpijski na 200 m stylem dowolnym Thomas Dean, Freya Anderson czy Jacob Whittle.

Do Antwerpii udała się także Adela Piskorska. Mistrzyni Uniwersjady i złota medalistka młodzieżowych mistrzostw Europy już pierwszego dnia zaprezentowała się na dystansie 50 m stylem grzbietowym.

Nasza reprezentantka już w eliminacjach była najszybsza. Jako jedyna przepłynęła jedną długość basenu w czasie poniżej 29 sekund (28.77). Swoją klasę potwierdziła również w wyścigu finałowym. Przez pierwsze 25 metrów próbowała z nią jeszcze walczyć Lottie Cullen, ale w drugiej części dystansu Irlandka nie była już w stanie wytrzymać tempa Piskorskiej.

Zawodniczka AZS UMCS Lublin zwyciężyła zdecydowanie, notując wynik 28.17. To siódmy rezultat w jej karierze, tylko nieznacznie gorszy od rekordu mitingu, który od 2014 roku należy do znakomitej Georgii Davies z Wielkiej Brytanii (27.80). Druga na mecie była Cullen (28.88), a trzecie miejsce zajęła inna reprezentantka Irlandii, Maria Godden (29.16).

Przed Polką kolejne starty. W Antwerpii wystartuje jeszcze dwukrotnie. W sobotę czeka ją sprawdzian na 200 m stylem grzbietowym, a w niedzielę na o połowę krótszym dystansie.