PŚ w skokach do wody: Wysoka lokata Rzeszutka i Lesiaka

Kacper Lesiak i Andrzej Rzeszutek zajęli 7. miejsce w skokach synchronicznych z trampoliny 3 m podczas Pucharu Świata w Montrealu. Reprezentanci Stali Rzeszów w klasyfikacji końcowej finałowego konkursu okazali się lepsi między innymi od duetów, które wcześniej wywalczyły dla swoich krajów kwalifikację olimpijską.

Podopieczni Andrzeja Kozdrańskiego kilka tygodni po starcie w mistrzostwach świata w Katarze zaprezentowali bardzo dobrą dyspozycję w Parc Olympique. Po udanym skoku w czwartej kolejce (3 i pół salta Delfina), docenionym przez sędziów wysoką notą, wskoczyli nawet na 4. pozycję. Nie utrzymali jej do końca, ale zostali sklasyfikowani na 7. miejscu z wynikiem 344.67 pkt.

Za nimi znaleźli się między innymi Ołeh Kołodij i Danyło Konowałow, z którymi w lutym Rzeszutek i Lesiak o zaledwie punkt przegrali walkę o bilet na igrzyska olimpijskie. Niżej byli też Greg Duncan i Tyler Downs z USA – 4. para czempionatu globu w Fukuoce. Konkurs finałowy wygrali Chińczycy, którzy wyprzedzili Brytyjczyków i Meksykanów.

Rzeszutek wystartował też indywidualnie na trampolinie 3 m. Za swoje sześć skoków otrzymał łączną notę 348.40 pkt i został sklasyfikowany na 19. miejscu. W dwunastoosobowym finale, stojącym na bardzo wysokim poziomie, najlepszy okazał się Zongyuan Wang z Chin. Aktualny mistrz świata i wicemistrz olimpijski wyraźnie wyprzedził Osmara Olverę z Meksyku i Jacka Laughera z Wielkiej Brytanii.

Z kolei w rywalizacji na wieży Robert Łukaszewicz (który indywidualnie zajął na tym przyrządzie 14. miejsce) zaprezentował się w skokach synchronicznych wspólnie z Filipem Jachimem. Zawodnicy Stali Rzeszów zostali sklasyfikowani na 11. miejscu z notą 349.14 pkt, ale do samego końca liczyli się w walce o czołową ósemkę. Do 8. lokaty zabrakło im tylko niespełna 7.5 pkt. Konkurs wygrali Junjie Lian i Hao Yang z Chin.

Na kolejne występy biało-czerwoni nie będą musieli długo czekać. Już w dniach 21-24 marca odbędą się bowiem drugie w tym sezonie zawody o Puchar Świata. Tym razem gospodarzem imprezy będzie Berlin. To właśnie w stolicy Niemiec wyłonieni zostaną zawodnicy, którzy w kwietniu polecą do Xi’an na wielki finał całego cyklu.