Sukces kadry U-15! Biało-czerwoni najlepsi w Gliwicach

Reprezentacja Polski do lat 15 w piłce wodnej spisała się znakomicie podczas towarzyskiego turnieju międzynarodowego, który odbył się w Gliwicach. Podopieczni Michała Bara, Jacka Osińskiego i Michaiła Jazerskiego zdominowali rozgrywki z udziałem sześciu drużyn, wygrywając wszystkie spotkania.

Dla biało-czerwonych był to kolejny etap przygotowań do mistrzostw Europy, które odbędą się w dniach 8-16 lipca. W fazie grupowej turnieju w Podgoricy naszymi rywalami będą Rumuni, Czesi i Słoweńcy. Ci ostatni przyjechali do Gliwic, więc to właśnie bezpośrednie starcie z nimi zapowiadało się najciekawiej.

Oprócz Polski i Słowenii w walce o „Puchar Konstytucji” wzięły udział również reprezentacje Ukrainy i Słowacji oraz juniorzy niemieckiego BZC Brandenburg i Polonii Bytom.

Nasi kadrowicze rozpoczęli turniej od pokonania zespołu z Brandenburgii. Po pierwszej kwarcie przegrywali, ale już przed kolejną przerwą zdążyli wyjść na prowadzenie i systematycznie powiększali przewagę. Ostatecznie zwyciężyli 13:6, a jeszcze tego samego dnia okazali się lepsi od Słowaków, których pokonali 12:7.

Następnie przyszedł czas na Słoweńców. Spotkanie z reprezentacją, z którą nie uporaliśmy się od ponad 20 lat, okazało się bardzo jednostronne. Już w pierwszej części gry Polacy zdominowali rywali, rzucając im cztery bramki i nie tracąc przy tym żadnej. Świetna defensywa i skuteczność w ataku pozwoliły na zwycięstwo 15:5.

Następnie biało-czerwoni zapewnili sobie triumf w całym turnieju, pokonując Ukrainę 16:9. W tym meczu aż sześć razy do siatki rywali trafił Jan Żabski, który został naszym najlepszym strzelcem w całych rozgrywkach (łącznie zdobył 17 bramek).

Na zakończenie rozgrywek Polacy zmierzyli się z drużyną Polonii Bytom, którą pokonali 11:8. Tym samym zakończyli zmagania z kompletem zwycięstw. Z kolei zawodnicy Polonii zostali sklasyfikowani na 6. miejscu z punktem, który wywalczyli remisując z reprezentacją Słowacji 6:6.