Podsumowanie VI sesji finałowej:
5. sztafeta 4x100 stylem zmiennym chłopców w składzie: Kacper Stokowski, Rafał Kusto, Jakub Kraska, Bartosz Piszczorowicz 3:39.14

Podsumowanie V sesji finalowej:
100 m stylem dowolnym chłopców
13. Bartosz Piszczorowicz 50.19
50 m stylem klasycznym chłopców
Rafał Kusto  DSQ
400 m stylem zmiennym chłopców
8. Marcel Wągrowski 4:23.56

Podsumowanie V sesji eliminacyjnej:

Kacper Majchrzak srebrnym medalistą Uniwersjady na dystansie 200m stylem dowolnym z nowym rekordem Polski! 1:46,19 Gratulacje!
foto: Michał Skraba
Kacper Majchrzak

Zbiór Uchwał podjętych na posiedzeniu Zarządu Polskiego Związku Pływackiego 07.04.2017 Warszawa dot. szkolenia sportowego w pływaniu wraz z załącznikami.
Załącznik do Uchwały Nr 48/2017 - Program szkolenia sportowego w pływaniu
Załącznik do Uchwały Nr 49/2017 - Porozumienie o współpracy
Załącznik do Uchwały Nr 49/2017 - Umowa o współpracy

W dniach 20 - 26.07.2017r. odbyły się XXIII Letnie Igrzyska Osób Niesłyszących w Samsun w Turcji.
Polska reprezentacja zajęła 6 miejsce w kasyfikacji medalowej.
Medale zdobyli:
Konrad Powroźnik złoty medal na dystansie 200m stylem motylkowym z czasem 2:04.94
Artur Pióro srebrny medal na dystansie 400m stylem dowolnym z czasem 4:02.74
Artur Pióro brązowy medal na dystansie 1500m stylem dowolnym z czasem (16:12.34)
Julia Chmielewska brązową medal na dystansie 50m stylem klasycznym z czasem 34.09

Podsumowanie sesji popołudniowej 8 dnia Mistrzostw Świata w pływaniu.
1500m stylem dowolnym
7. miejsce Wojciech Wojdak 15:01.27

Podsumowanie sesji eliminacyjnej 8 dnia Mistrzostw Świata w pływaniu.
400m stylem zmiennym
15. miejsce Dawid Szwedzki 4:20.48
10. miejsce sztafeta 4x100 stylem zmiennym w składzie: Tomasz Polewka, Marcin Stolarski, Konrad Czerniak, Kacper Majchrzak 3:34.00

Podsumowanie sesji popołudniowej 7 dnia Mistrzostw Świata w pływaniu.

Aleksandra Knop (UKS 190 Łódź) na Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy zdobyła srebrny medal na dystansie 400m stylem dowolnym z czasem 4:17.01.
Gratulacje!

Aleksandra Knop

Wojciech Wojdak (BOSiR Brzesko) na Mistrzostwach Świata w Budapeszcie zdobył srebrny medal na dystansie 800m stylem dowolnym z czasem 7:41.73 który jest nowym Rekordem Polski.
Gratulacje!

Wojciech Wojdak

W sesji eliminacyjnej sztafeta 4x100 stylem zmiennym dziewcząt w składzie: Herasimowicz Zuzanna, Kramer Aleksandra, Trambowicz Zuzanna, Knop Aleksandra czasem 04:18.28
ustanowiła Rekord Polski w kat. 15 lat.
Podsumowanie piątej sesji popołudniowej:
200m stylem dowolnym
4. miejsce Aleksandra Knop 2:03.16

Podsumowanie czwartej sesji popołudniowej EYOF Gyor 2017
400m stylem zmiennym chłopców – finał
8. miejsce Albert Warzocha 4:33.41

Polski Związek Pływacki zawiadamia, że zgodnie z planem organizuje zgrupowanie w Dębicy, które odbędzie się w dniach 17-20.07.2017, poprzedzające wyjazd na Mistrzostwa Świata w pływaniu.
Powołanie zawodników oraz sztabu szkoleniowego.

Strony