Grand Prix Polski w pływaniu na wodach otwartych coraz bliżej

Już w połowie czerwca rozpocznie się cykl zawodów Grand Prix Polski w pływaniu na wodach otwartych. W tym roku rywalizacja o zwycięstwo będzie się toczyć w czterech miejscowościach, a zwycięzców klasyfikacji generalnej poznamy 27 sierpnia w Dąbrowie Górniczej.

Inauguracyjne zawody odbędą się w Parku Wodnym Mamut w Garwolinie dokładnie 17 czerwca. Głównym wyścigiem, wchodzącym w skład Grand Prix Polski będzie ten na dystansie 3000 m, ale w trakcie imprezy nie zabraknie też możliwości sprawdzenia się na krótszych dystansach (1500 m i 750 m).

Tydzień później cykl przeniesie się do Rajgrodu. Na tamtejszym jeziorze również przewidziano atrakcyjne wyścigi dla Mastersów (1000 m) czy dzieci (50 i 150 m), natomiast pływacy walczący o punkty i nagrody w klasyfikacji Grand Prix znów powalczą na dystansie 3000 m.

Trzecie zawody zostały zaplanowane na 6 sierpnia. Odbędą się one w ramach słynnego, rozgrywanego już od ponad 50 lat Międzynarodowego Maratonu Pływackiego "Wpław przez Kiekrz". Z kolei finał cyklu (organizowanego przy wsparciu sponsora głównego PZP – Polskiej Grupy Energetycznej S.A. oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki) przewidziano na ostatnią niedzielę sierpnia. Zawodnicy zmierzą się ze sobą na jeziorze Pogoria III.

Po zakończeniu rywalizacji w Dąbrowie Górniczej poznamy zwycięzców klasyfikacji generalnej, prowadzonej w 5 kategoriach: 14 lat, 15 lat, 16-17 lat, 18-19 lat oraz Open. By znaleźć się w zestawieniu, trzeba będzie wziąć udział w przynajmniej trzech zawodach, w tym w wielkim finale. Łączna pula nagród dla najlepszych to w tym roku 20 tysięcy złotych.

Terminarz Grand Prix Polski:

17.06 – Garwolin (Park Wodny Mamut)

24.06 – Rajgród (Jezioro Rajgrodzkie)

06.08 – Poznań (Jezioro Kiekrz)

FINAŁ:

27.08 – Dąbrowa Górnicza (Jezioro Pogoria III)