AZS Uniwersytet Warszawski zapewnił sobie mistrzostwo Polski w piłce wodnej w sezonie 2022/2023. W rozgrywanym awansem meczu ostatniej kolejki ligowych rozgrywek gracze ze stolicy pokonali Waterpolo Poznań 7:5 i po końcowej syrenie mogli świętować drugi tytuł w historii klubu.

Wydział Szkolenia Polskiego Związku Pływackiego informuję, że zgodnie z ustaleniami z Zespołem Metodycznym Instytut Sportu w Warszawie oraz regulaminem Część C dotyczącym regulaminu szczegółowego w Systemie Sportu Młodzieżowego na 2023 rok w pływaniu Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży odbędzie się w dniach 13-16.07.2023 roku w Gliwicach w kategorii wiekowej Junior Młodszy 16 lat.
Zgodnie z zapisami zawartymi w regulaminie szczegółowym SSM na rok 2023 do udziału w OOM 2023 zostaną zakwalifikowani zawodnicy według poniższego klucza:

Polski Związek Pływacki (PZP) uprzejmie informuje, że uchwałą Zarządu PZP nr 10/02/2023 z dnia 25 lutego 2023 r., na dzień 24 czerwca 2023 r. zwołany został Krajowy Zjazd Sprawozdawczy PZP.

Termin Zjazdu – 24 czerwca 2023 r.
Miejsce Zjazdu:
Centrum Bankowo - Finansowe Nowy Świat S.A, ul. Nowy Świat 6/12,  00-400 Warszawa - Sala A
Początek godz. 11.30 - I termin, 11.45 - II termin.

Krajowy Zjazd będzie obradował według uchwalonego przez siebie regulaminu i porządku obrad, których projekty stanowią załączniki do uchwały nr 03/05/E/2023.

Reprezentacja Polski juniorów zajęła 2. miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów V4 Olympic Hopes, które w weekend odbyły się w Gliwicach. Nasi młodzi pływacy stawali na podium aż 39 razy, zdobywając 13 złotych, 17 srebrnych i 9 brązowych medali.

Podczas zawodów z cyklu Mare Nostrum w Barcelonie i Monako troje biało-czerwonych uzyskało minima na igrzyska w Paryżu. Na dystansie 200 m stylem grzbietowym normę wypełniły Laura Bernat i Adela Piskorska, a na 200 m stylem motylkowym tej sztuki dokonał Krzysztof Chmielewski.

AZS Uniwersytet Warszawski wygrał w weekend dwa spotkania Ekstraklasy w piłce wodnej i na kolejkę przed końcem rozgrywek objął prowadzenie w ligowej tabeli. Stołeczni zawodnicy będą mogli przypieczętować drugi w historii klubu tytuł mistrzowski już w najbliższą sobotę, w starciu z Waterpolo Poznań.Kluczowe dla układu tabeli było niedzielne starcie ŁSTW Politechnika Łódzka z AZS UW w zaległym meczu 9. kolejki. Obie drużyny przystąpiły do niego po sobotnich zwycięstwach. Łodzianie rozprawili się z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (16:3), a waterpoliści z Warszawy uporali się z Alfą Gorzów Wielkopolski (12:8).

Listy startowe / Wyniki

Transmisja internetowa
(płatna: 2,99 Euro za dzień lub 9,99 Euro za cały cykl)

Nikola Leja i Swietłana Szczepańska wygrały rywalizację o miejsce w kadrze na Igrzyska Europejskie w pływaniu artystycznym i w czerwcu będą reprezentować Polskę w Oświęcimiu. Zawodniczki AZS OŚ Poznań okazały się lepsze od swoich klubowych koleżanek: Mai Kalisz i Ewy Pietrykowskiej podczas Pucharu Świata w Egipcie.

 Agnieszka Gajdowska i Marcin Kaczmarek wygrali klasyfikację generalną trzecich w tym roku zawodów z cyklu Pucharu Polski Masters. W Katowicach nie zabrakło emocji i bardzo dobrych wyników. W trakcie dwudniowych zawodów z udziałem 224 zawodników padło aż jedenaście rekordów Polski!

Strony