Mamy awans! Polacy jadą na mistrzostwa Europy U-17

Pewny triumf nad Łotwą w ostatnim meczu eliminacji mistrzostw Europy U-17 w piłce wodnej przypieczętował awans naszych waterpolistów do turnieju głównego, który odbędzie się w Turcji. Podopieczni Marcina Bara i Nikity Czupryny mogą już szykować się na sierpniową walkę z najmocniejszymi ekipami Starego Kontynentu.

Zwycięstwo Polaków w ostatnim spotkaniu na Malcie ani przez moment nie było zagrożone. Choć biało-czerwoni przystępowali do rywalizacji mając już pewny awans, rozpoczęli grę w pełni skoncentrowani. W trakcie pierwszych ośmiu minut wypracowali sobie dużą przewagę. Trafili do siatki rywali aż dziewięć razy, nie tracąc przy tym żadnej bramki.

Łotysze, którzy przegrali trzy wcześniejsze mecze eliminacji, nie byli w stanie przeciwstawić się atakom reprezentantów Polski. Przewaga rosła z każdą minutą. Ostatecznie całe starcie zakończyło się wynikiem 32:6. Najskuteczniejsi okazali się Kamil Greif i Wiktor Staniszewski, którzy zdobyli po pięć bramek. Warto jednak podkreślić, że w niedzielę swoje trafienia zanotowali wszyscy biało-czerwoni grający w polu. Ponownie dobrze spisali się też bramkarze: Mateusz Goik i Igor Michalski.

Nasi waterpoliści zajęli drugie miejsce w grupie D. Do mistrzostw Europy awansowali razem z Maltańczykami. Gospodarze turnieju zanotowali komplet zwycięstw, ostatniego dnia ogrywając Brytyjczyków 15:5.

Czempionat Starego Kontynentu z udziałem 16 najlepszych drużyn w kategorii wiekowej do lat 17 odbędzie się w sierpniu (8-15.08) w tureckiej Manisie.

Polska – Łotwa    32:6 (9:0, 7:2, 7:2, 9:2)

Bramki dla Polski: Wiktor Staniszewski, Kamil Greif (po 5), Jakub Błoch, Paweł Broniecki (po 4), Oliwier Bańkowski, Mateusz Ciuła, Bartosz Grabiński (po 3), Adam Guzy (2), Piotr Kędzior, Aleksander Pyrek, Jacek Różycki

Pozostałe wyniki:
Malta – Wielka Brytania   15:5

Tabela
1. Malta                     4          12 pkt 76-26
2. Polska                    4          9 pkt   69-37
---------------
3. Słowacja                 4          6 pkt    48-35
4. Wielka Brytania     4          3 pkt    47-55
5. Łotwa                     4          0 pkt    21-108