Piotr Woźniak 12. w finale Pucharu Europy!

Cykl Pucharu LEN w pływaniu na wodach otwartych w 2022 roku dobiegł końca. Podczas finałowych zawodów w Barcelonie bardzo dobrze zaprezentował się reprezentant Polski, Piotr Woźniak. Zawodnik Kormorana Olsztyn został sklasyfikowany na 12. pozycji, dopływając do mety w czołówce walczącej o podium.

Zdecydowanie najszybszy w stawce okazał się David Betlehem. Dziewiętnastoletni Węgier, który dopiero co został na Seszelach mistrzem świata juniorów, od początku wyścigu narzucił wysokie tempo. Uciekł rywalom i finiszował z przewagą ponad dwóch i pół minuty nad kolejnym zawodnikiem. Woźniak pokonał dystans 10 km w czasie 1:44:28.55 i był dwunasty.

- Przez cały czas utrzymywał się w pierwszej 10-tce wyścigu. Płynął w drugiej grupie, która dopłynęła za Węgrem. Ostatecznie zajął 12. miejsce. Uzyskał bardzo dobry czas, z niewielką stratą do 3. miejsca – chwalił swojego podopiecznego trener Kormorana, Tomasz Grabysa.

Na podium obok Betlehema stanęli Rob Muffels z Niemiec oraz reprezentant gospodarzy, Guillem Pujol. Do Hiszpana Woźniak stracił tylko 10 sekund.

Zmagania kobiet wygrała Niemka Jeanette Spiwoks, która wyprzedziła dwie Hiszpanki. Druga była Angela Martinez, a trzecią lokatę zajęła Candela Sanchez.