Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców Juniorów 17-18 lat

Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców Juniorów 17-18 lat

Zdjęcie główne: 

Blisko siedmiuset zawodników reprezentujących 120 klubów wystąpi w Zimowych Mistrzostwach Polski seniorów, młodzieżowców i juniorów 17-18 lat w pływaniu. Pięciodniowa impreza rozpocznie się w środę w Bydgoszczy.

Najlepsi polscy pływacy zmagania zakończą w niedzielę.

Po sukcesie polskiej reprezentacji na mistrzostwach Europy w Kazaniu, gdzie biało-czerwoni zdobyli aż osiem medali, można spodziewać się dobrych rezultatów. Wprawdzie jeszcze w grudniu w Abu Zabi odbędą się mistrzostwa świata, ale dla większości polskich pływaków bydgoska impreza będzie ostatnim z najważniejszych startów w tym roku.

Liczę na dobre wyniki i podtrzymanie formy przez naszych zawodników. Przed kilkoma tygodniami nasi pływacy błyszczeli w Kazaniu i jestem przekonana, że w Bydgoszczy też wielu pokaże się ze świetnej strony – mówi Otylia Jędrzejczak, prezes Polskiego Związku Pływackiego.

Zmagania każdego dnia będą rozpoczynać się eliminacjami o godz. 9, a o 17 będą rozpoczynały się bloki finałowe. Uroczyste otwarcie zaplanowane jest w środę o godz. 16.30.

– Niestety, ze względu na panującą sytuację związaną z pandemią zdecydowaliśmy, iż mistrzostwa zostaną przeprowadzone przez udziału publiczności. Podejmowaliśmy tę decyzję z wielkim smutkiem, ale nie mogliśmy uznać inaczej – dodaje prezes Jędrzejczak.
Kibice nie będą mogli pojawić się na trybunach, ale organizatorzy przygotowali dla nich bezpłatną transmisję internetową.

Na starcie staną największe obecnie gwiazdy polskiego pływania, m.in. medaliści z Kazania Katarzyna Wasick, Alicja Tchórz, Paweł Juraszek, czy Jakub Majerski.

W trakcie mistrzostw w Kazaniu nasi zawodnicy pokazali, że są liczącą się siłą w europejskim pływaniu. Mamy swoje gwiazdy, jak Kasia Wasick, Ala Tchórz, Radek Kawęcki, Jakub Majerski, Paweł Juraszek, ale także wielu młodych i zdolnych zawodników, jak np. Krzysztof Chmielewski, Ksawery Masiuk, czy Laura Bernat. Mam nadzieję, że mistrzostwa w Bydgoszczy pokażą nam również kolejnych utalentowanych zawodników – mówi prezes Polskiego Związku Pływackiego.

Organizatorzy, we współpracy z firmą MCC Medale, przygotowali dla najlepszych zawodników specjalne medale. – Bardzo się z tego cieszę, bo chciałam, żeby medal z mistrzostw Polski miał szczególną wartość. Jestem przekonana, że zawodnikom te medale będą się podobały – dodaje Otylia Jędrzejczak.

Impreza odbędzie się na pływalni Astoria której operatorem są Bydgoskie Obiekty Sportowe Sp. z o.o. Organizację mistrzostw współfinansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki, a jednym z partnerów jest marka Arena. Impreza odbywa się pod patronatem prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego.

Galeria: