Arkonia znów ze złotem w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików

Arkonia znów ze złotem w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików

Drużyna Arkonii Waterpolo Szczecin do lat 13 już drugi rok z rzędu okazała się najlepsza w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w piłce wodnej. Gospodarze tegorocznego turnieju finałowego zakończyli weekendową rywalizację z kompletem zwycięstw.

Zmagania we Floating Arenie obrońcy tytułu rozpoczęli od pewnego triumfu 12:3 nad zespołem GKPW 59 Gorzów Wielkopolski. Pełną kontrolę nad przebiegiem gry mieli także w starciach z Polonią Bytom (20:5), Alfą Gorzów Wielkopolski (15:7) i Neptunem Uniwersytet Łódzki (11:2).

Do ostatniego meczu, rozgrywanego w niedzielę w samo południe, przystępowali więc w komfortowej sytuacji. Musieli jednak być czujni. Ich rywale, waterpoliści UKS Syrena Pałac Młodzieży Warszawa, z dorobkiem 10 punktów w czterech spotkaniach też mieli ciągle szanse na końcowy triumf.

Szczecinianie lepiej rozpoczęli decydujące starcie. W pierwszej kwarcie wyszli na prowadzenie 2:0, a później toczyli ze stołecznymi zawodnikami wyrównany bój. Ostatecznie zdołali wypracować czterobramkową przewagę. Wygrali 6:2 i mogli rozpocząć świętowanie drugiego z rzędu sukcesu w kategorii wiekowej do lat 13.

Warszawianie zdobyli brązowe medale, a srebrne krążki trafiły do graczy Alfy Gorzów Wielkopolski. O tym, która z tych drużyn będzie wyżej w tabeli, zadecydowało ich bezpośrednie spotkanie. W regulaminowym czasie zakończyło się ono remisem 4:4, a o przydziale dodatkowego (jak się później okazało – kluczowego) punkti zadecydowały rzuty karne, które gracze Alfy wygrali 5:4.

Najskuteczniejszym zawodnikiem całego turnieju został młody waterpolista Arkonii, Bartłomiej Milewski, który pokonał bramkarzy rywali aż 22 razy. Na trzecim miejscu znalazł się jego klubowy kolega, Eryk Tomaszewski (17 trafień). W zestawieniu rozdzielił ich jedynie Zachar Wojtowicz z warszawskiego Pałacu Młodzieży (19 bramek), który w czołówce klasyfikacji strzelców był również przed rokiem.

W zespołach występujących we Floating Arenie nie zabrakło utalentowanych zawodniczek. Wśród najskuteczniejsze dziewcząt pojawiły się m. in. Patrycja Serafińska z GKPW oraz Ada Litwin z Pałacu Młodzieży. Obie cieszyły się z 4 trafień.