Juniorzy rozpoczynają walkę o mistrzostwa Europy!

Reprezentanci Polski do lat 17 rozpoczynają w piątek rywalizację o awans do mistrzostw Europy w piłce wodnej. Areną zmagań w eliminacjach będzie maltańska Gzira. Z pięciozespołowej grupy do turnieju głównego, który odbędzie się w dniach 8-15 sierpnia w Turcji, awansują dwa najlepsze zespoły.

Po losowaniu biało-czerwoni znaleźli się w grupie D z gospodarzami, Słowacją, Wielką Brytanią i Łotwą. - Dużą niewiadomą są debiutujący Brytyjczycy, którzy do tej pory nie występowali w rozgrywkach w tej kategorii wiekowej. Pozostali przeciwnicy to zespoły, gdzie waterpolo ma silne tradycje i bez wątpienia stanowią dużo większe sportowe wyzwanie – komentował po losowaniu przewodniczący Komitetu Technicznego Piłki Wodnej PZP, Ignacy Stępiński. – Nasza reprezentacja może równorzędnie walczyć o awans z Maltą, jak i ze Słowacją – dodawał.

To właśnie te dwa zespoły będą pierwszymi rywalami biało-czerwonych. Z Maltańczykami podopieczni Marcina Bara i Nikity Czupryny zagają już w piątek o 18:30. Gospodarze turnieju to 13. ekipa poprzednich mistrzostw Europy i 12. zespół ubiegłorocznych mistrzostwach świata do lat 16. 

Polacy do walki o awans przystąpią w dobrych nastrojach. Za sobą mają między innymi bardzo udany turniej towarzyski w słowackich Novakach. Zmagania z udziałem ośmiu drużyn zakończyli na 2. miejscu. W dwa dni wygrali cztery spotkania z groźnymi rywalami i dopiero w finale mocniejsi od nich okazali się Rumuni (których nasi reprezentanci pokonali wcześniej w fazie grupowej). Po pobycie na Słowacji biało-czerwoni udali się jeszcze na zgrupowanie do Belgradu, by szlifować formę na eliminacje i pokazać się z jak najlepszej strony.

- Jesteśmy mocno skoncentrowani i zmotywowani, aby odnieść sukces w postaci awansu do mistrzostw Europy w Turcji. Wiemy ile pracy zostało włożone w tę drużynę i ta praca musi teraz zaprocentować. Bądźcie z nami! – zapowiada trener kadry, Marcin Bar.

Terminarz meczów biało-czerwonych:
17.03   18:30   Polska – Malta
18.03   11:00   Polska – Słowacja
18.03   18:30   Polska – Wielka Brytania
19.03   10:00   Polska – Łotwa

Kadra Polski U-17:
Mateusz Goik, Igor Michalski - Oliwier Bańkowski, Jakub Błoch, Paweł Broniecki, Mateusz Ciuła, Bartosz Grabiński, Kamil Greif, Adam Guzy, Piotr Kędzior, Aleksander Pyrek, Jacek Różycki, Wiktor Staniszewski