Kornelia Fiedkiewicz z minimum na Uniwersjadę!

Kornelia Fiedkiewicz zajęła 5. miejsce na 50 m stylem dowolnym podczas międzynarodowych zawodów w szkockim Edynburgu. Trenująca na co dzień w Wielkiej Brytanii zawodniczka Juvenii Wrocław w wyścigu finałowym zanotowała rezultat lepszy od minimum na Uniwersjadę.

Reprezentantka naszego kraju wzięła udział w mocno obsadzonym Edinburgh International Swim Meet startując w barwach Loughborough University. Do finału rywalizacji sprinterek awansowała z 6. czasem (25.69), a po południu jeszcze się poprawiła. Rezultat 25.51 dał jej 5. pozycję i oznaczał wypełnienie minimum na Unwiersjadę w Chengdu.

Zmagania wygrała koleżanka Polki z drużyny, Anna Hopkin. Zawodniczka z Anglii przepłynęła jedną długość basenu w 24.72. Tym samym wskoczyła na 3. miejsce w tegorocznych światowych rankingach – tuż za Katarzynę Wasick.

Warto wspomnieć, że Fiedkiewicz była już w tym roku szybsza w swojej koronnej konkurencji. Podczas akademickich mistrzostw w Sheffield pod koniec lutego uzyskała czas 25.32 (gorszy od życiówki o zaledwie setną sekundy) - jednak nie zgłaszała wówczas tych zawodów jako kwalifikacyjnych.

W Edynburgu nasza zawodniczka zaprezentowała się jeszcze na 100 m stylem dowolnym. Też awansowała do finału, który zakończyła tym razem na 7. lokacie. Cały dystans pokonała w 55.58 (do indywidualnego minimum na Unwiersjadę zabrakło jej dokładnie 0.24 sekundy). Ponownie najszybsza okazała się Hopkin (54.10), a barierę 55 sekund złamały jeszcze Amerykanka Catie deLoof (54.47) i Dunka Signe Bro (54.51).