Leja i Szczepańska z kwalifikacją na III Igrzyska Europejskie!

Nikola Leja i Swietłana Szczepańska wygrały rywalizację o miejsce w kadrze na Igrzyska Europejskie w pływaniu artystycznym i w czerwcu będą reprezentować Polskę w Oświęcimiu. Zawodniczki AZS OŚ Poznań okazały się lepsze od swoich klubowych koleżanek: Mai Kalisz i Ewy Pietrykowskiej podczas Pucharu Świata w Egipcie.

Pływacki Organizacji Środowiskowej AZS w Poznaniu wywalczyły kwalifikację na zawody w Soma Bay podczas mistrzostw Polski. Puchar Świata był drugim etapem walki o miejsce w kadrze na Igrzyska Europejskie dla jednego z wspomnianych duetów – tego, który uzyska łącznie wyższą sumę punktów za program dowolny i techniczny.
Niespodzianki nie było – w obu konkurencjach górą były złote medalistki krajowego czempionatu sprzed kilku tygodni: Nikola Leja i Swietłana Szczepańska, które były klasyfikowane na 12. lokacie. W programie technicznym wyprzedziły nawet dziewiątą parę ubiegłorocznych mistrzostw Europy - Marię Goncalves i Cheilę Vieirę z Portugalii.
Szczepańska z niezłej strony zaprezentowała się też indywidualnie. W programie technicznym zajęła 16. pozycję, ale już w programie dowolnym poradziła sobie znacznie lepiej i z notą 196.8958 została sklasyfikowana na 12. miejscu. Cenne doświadczenie w tych konkurencjach zebrały też Kalisz i Pietrykowska.

Igrzyska Europejskie rozpoczną się 21 czerwca. Jeszcze przed ceremonią otwarcia kibice w Oświęcimiu będą mogli śledzić poczynania żeńskich duetów i zespołów w eliminacjach programu dowolnego. Zmagania w pływaniu artystycznym potrwają do 25 czerwca.